Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
18.01.2018, kell 21:49
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Maailm TÄNA (poliitika, äri, meedia, sündmused)  |  Tööle välismaale? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] 2 | Liigu alla
Autor Teema: Tööle välismaale?  (Loetud 17635 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Tööle välismaale?
« on: 30.01.2005, kell 23:54 »

Iirimaale on tööle läinud ligi 1500 eestlast

BNS


Iiri sotsiaalameti andmetel on Eestist pärast Euroopa Liidu laienemist 1. mail läinud Iirimaale tööle 1475 inimest.

Novembri kolmanda nädala seisuga oli kümnest Euroopa Liidu uuest liikmesriigist läinud Iirimaale tööle 49.710 inimest, kellest ligi pool ehk 23.552 inimest tuli Poolast, kirjutas The Irish Times.

Leedust on Iirimaale tööle läinud 10.557, Lätist 5257, Slovakkiast 4189, Tšehhist 2871, Ungarist 1614, Maltalt 115, Sloveeniast 58 ning Küproselt 22 inimest.

Iiri sotsiaalameti pressiesindaja sõnul ei vastanud tõele enne ELi laienemist Iiris levinud kartused, nagu tuleks pärast 1. maid Iirimaale uutest liikmesriikidest sadu tuhandeid tööotsijaid.

ELi uusliikmesriikidest saabunud tööotsijatel ei ole töö leidmisega raskusi olnud, samuti ei näita statistika, et iirlased jääksid uute tulijate tõttu tööta.

Enamik poole aasta jooksul Iirimaale tööle saabunud inimestest on noored ja vallalised.
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Tööle välismaale?
« Vasta #1 on: 31.01.2005, kell 00:15 »

Lisame siia ka siis mitteametlikud minemised  Roll Eyes

Nüüd palju on läinud eestlasi Soome, Rootsi, Norra, Inglismaale jm.

-----------------------------------------------------------

Tahaks võtta aga ühe teema üles. KULLAPALAVIK! Kas kellegile tuleb selle sõnaga miskit meelde. Justnimelt Ameerikas kullapalavik!

Kuigi välismaale tööle ahvatleb õiglane ja korralik töötasu on sellel asjal ikkagi oma port tugevaid miinuseid!

Loetleks mõningaid, just pereinimese seisukohast:

1. Jumal on oma sõnas öelnud:

L.37,3. Looda Jehoova peale ja tee head, ela oma maal ja pea ustavust!

Kuigi on väga erinevaid rändrahvaid olemas (samas on teooriad, et mustlased on üks kadunud iisraeli suguharu, mis on üsna veenev, laualurahvas, vaimulikult avatud ja nad sigivad) siiski ütleb sõna ELA OMA MAAL. Elus on vaja kindlaid põhimõtteid ja tõekspidamisi, et iga raskuse ja raskema perioodi eest ei saa jalga lasta. Olin  kunagi ühel koosolekul, kus üks vend sai Püha Vaimu käest SÕna - hüüu: TULGE TAGASI KOJU, see käis nende usklike kohta, kes "sula ajal" mine põrutasid. Ja kui aastaid hiljem hakkas neid vähehaaval tagasi tulema veendusin, et see Sõna oli Jumalalt. Jumal on loonud erinevad rahvused, keeled ja pannud maha piirid ja rajad!

Ap.17,26. Ja Ta on ühest ainsast teinud kogu inimkonna kõige maa peale elama ning neile seadnud ennemääratud ajad ja nende asukohtade rajad

2. Kuidas see mõjub sinu abielule, perele, lastele! See on üks rängim hind mida tulöeb kõige rohkem maksta. Hiljuti vestlesin ühe mehega, kes elab meie asulas ja küsisin, kuidas talle Soomes töötamine meeldib (ta oli aastaid juba töödanud) ja ta vastas, et ei lõpetab selle jama ära. Elu on lühike ja tahaks nagu sügisõhtul oma perega koos olla ja teed juua ja lihtsalt olla koos, selline töö on jobudele (tittedele ja kes põgenevad vastutuse eest või jätavad naise üksi rügama) või vallalistele. Nii ta ütles. Samuti on mul mitmeid tuttavaid ja isegi sugulasi, kes töötavad välismaal ja alles üks sugulane ütles, et ei taha enam, väsinud ja see ei sobi talle, kuna tahab pere loomisele mõelda, vanuse pärast.

Enn kui sa baielumees sõidad ära 6 kuuks mõtle hoolikalt järgi. Võta ja palveta, kas see on Jumala tahmine.

Reaalelust oleks mul teile tuua mitmeid kurbi näiteid ja lugusid, kuidas nn. komandeeringu abielud lihtsalt purunesid. Mees võõrsil elades harjus kamraadide eluviisidega või niisama poissmehe isekat elu elama, tulle koju pidi siin aga jagama ja arvestama ja teenima. Samuti on abielusuhted need, mis vajavad enamat, kui 1 SMS või kõne - see vajab intiimsust ja lähedalolu. Abielu ei ole ABIELU kui ei elata koos! Kui sulle anataks valida, kas hunnik pappi ja jahe - leige abielusuhe või lepid Eesti palkadega ja hindad abielu ja peresuhteid!

3. Kogudus? Lisaks meie perekonnale ja maisele tööle on kõige esimene prioriteet meie vaimne elu ehk suhe Jumalaga! Kas võõrsil on kogudus kus käija ja saada osa Jumala armust ning Jumala SÕnast, mis ehitab üles me elud. Ka siin on tuua paari näidet, et heaolu või võõrsilolek jättis - tegi inimese kogudusekaugeks ja ta vajus asjade sisse, millest kunagi vabanenud oli. Ma usun, et elus tuleb alati teha asju Jumala tahtega kooskõlas. Kui sul on rtahu südames, et minna võõrsile ja koguda veidikenegi stardiraha või auto ostmiseks või maja remondiks jms. siis mine usus ja teadmisega ,et see on lihtsalt üks "pingutamise" eluetapp ja läbimurrete ning edu nimel tuleb ka hinda maksta, miski ei juhtu elus niisama! Samas aga kui sa kahtled ja kohale sõites ei ole sul rahu südames ,siis PEATU ja kuula, mida su südamehääl sulle ütleb! Jumala plaanist välja minnes võime kaotadaheal juhul  rahu südamest aga üldjuhul saab siis alguse "allakäigu tee" (mis ei tähenda alati füüsilist, mentaalset vms vaid vaimulikku allakäiku).

Seega enne kui lendad, purjetad ja tormad - VÕTA AEGA PALVETA!

4. Võimalus saada tüssata. Kõikvõimalikud vahendusbürood ja agentuurid ... ! Alarm - alarm - alarm. Ole alati lõpuni kindel, miks, kuidas jms. Selgita välja oma õigused ja kohustused ja pange need paberile ja allkirjastage vms. Seda kõike, et ei peaks hiljem "avastama - ärkama" et oi nad tahavad 40% mu palgast.

Need on mõned mõtted, neile kes plaanivad juba kohe - kohe välismaale põrutada!
Logged

pipi
Usaldatav foormulane
Algaja
**
Offline

Vastust: 60


Mt 6.33


WWW
Re:Tööle välismaale?
« Vasta #2 on: 01.02.2005, kell 23:22 »

Minu  mehele pakuti ka Norra tööd,väga hea palk jne.Kuid mees loobus,tema jaoks on pere tähtsam ,kui suur rahanumber.nüüd saab töö hoopis kodulinna ja saab ka perega koos olla.mia igatahes ei poolda välismaale tööle minekut.
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Tööle välismaale?
« Vasta #3 on: 02.02.2005, kell 01:53 »

Tsiteeri
aga mõned kommentaarid. me ei ole nagu puud, kes on ühte kohta maha istutatud. kui jumal pole midagi väga konkreetset öelnud, siis on vabadus liikuda kuhu soovime. samuti pole hea hoida endas suhtumist äraminejatesse kui reeturitesse, rahameelsetesse ja potentsiaalsetesse äralangejatesse.


Nõustun, ma ei ole selle vastu ka rääkinud. Erinevad kutsumised, annid ja isiksused. Samas mu jutt oli nn. lihtsurelikele ja massidele mõeldud.

Alles hiljuti vestlesin ühtede ärasõitnutega, kes elavad Ameerikas ja varsti kolivad mujale. Vahepeal tahtisid Hiina elama minna jms. Nad ütlesid, et nagu arm kaob ära, kui elavad aastaid ühe koha peal Smiley Ma eriti ei jaga seda laksu aga ma saan aru, mis see on. Nagu mustlased Smiley rändavad ja otsivad kodu või kohta kus olla! Mustlaste taga usutaklse olevat tegelt vaimne asi, et nad otsivad kodumaad või et nad on äraneetud rahvas.
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Tööle välismaale?
« Vasta #4 on: 10.02.2005, kell 22:15 »

Eesti bussijuht sattus brittide juures põrgusse

Vahendusfirma kaudu Suurbritanniasse bussijuhina tööle läinud Sergei sattus loodetud imedemaa asemel põrgusse. 12tunnised vaheaegadeta tööpäevad kuuel päeval nädalas olid liig mis liig. Ta sõitis juba kuuendal päeval koju tagasi.

Loe lisa:

http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=169706&r=1

 Shocked
Logged

Mengele
Külaline


E-mail
Re:Tööle välismaale?
« Vasta #5 on: 10.02.2005, kell 22:25 »

Jah see bussijuhi lugu on muidugi kurb, aga keegi ei käse end ka kahtlaste vahendajate kaudu orjaks müüa.

Pean ainsaks võimaluseks leida tööd välismaal seda omalkäel otsida, aga jah see nõuab teatud algkapitali olemasolu, et kohale sõita, üürida korter jne.

Ise olen sellist varianti aastaid tagasi kasutanud ja jäin rahule.
Logged
Mengele
Külaline


E-mail
Re:Tööle välismaale?
« Vasta #6 on: 11.02.2005, kell 17:37 »

Jätkuks enda poolt kirjutatule:

Ma ei läinud võõrale maale pikka rubla otsima vaid võõrkeelt lihvima.

Nii,et isamaa reetmises pole mind mõtet süüdistada.
Logged
fennek
Külaline


E-mail
Re:Tööle välismaale?
« Vasta #7 on: 05.04.2005, kell 21:10 »

loogiline ju et agentuuride kaudu otsitakse voortoolisi aladele, kuhu kohalikud minna ei taha. UK bussijuhtidel on jubedad graafikud kyll. mu ex-boss oli mitu aastat bussijuhina tootanud enne kui ravimifirmasse manageriks sai.. raakis kah midagi sarnast.. no 12-tunnised vaheaegadeta paevad on muidugi liialdus. vaheajad on siiski olemas, iseasi kui pikad.
Logged
kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


Re:Tööle välismaale?
« Vasta #8 on: 15.04.2005, kell 15:26 »

tänases postimehes karm lugu sellest, kuidas üks pereema inglismaal orjatööle sattus

Vahendaja saatis pereema Inglismaale orjatööle
Villu Päärt, reporter

Lootuses perele välismaal raha teenida sõitis Irina Heinsoo jaanuari alguses Inglismaale. Kaks kuud hiljem oli naine Eestis tagasi – loodetud tulu asemel oli ta võõrsil sattunud orjatööle.

http://www.postimees.ee/150405/esileht/siseuudised/162978.php
Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Tööle välismaale?
« Vasta #9 on: 16.04.2005, kell 11:14 »

Meenub Piiblisalm ja üks vaimne seadus - printsiip:

Õp.17,1
Parem kuiv paluke rahus kui kojatäis ohvriliha riiuga!
Logged

fennek
Külaline


E-mail
Re:Tööle välismaale?
« Vasta #10 on: 20.04.2005, kell 01:58 »

uuuuh, jube artikkel..  

siiski need, kes valismaale soovivad toole minna: loomulikult nooritakse neid, kes ustalt tootavad. kurvad kogemused endal olemas. koige parem on kui keegi tuttav juba ees, siis on lihtne sooja koha peale saada.

agentuurides. vahemalt inglismaal on agentuurid toootsijale TASUTA.  neeed, mis raha kysivad, mingide pakide illegaalsed asutused, on kahtlased, jookske kauge kaarega eemale.


need agentuurid, mis eestist inimesi uk-sse vahendavad - nagu oeldud juba pakuvad toid, mida ykski kohalik ei teeks. pystilollus on neile veel raha maksta. erandiks on au-pairi agentuurid. ja needki, nagu tahele olen pannud, vahendavad au-paire madalaima palgaga peredesse, paljud veel neegriperedesse (ei soovita. suur enamus tuttavaid on neegriperedes halva kohtlemise osaliseks saanud.) ja ohtlikesse voi nomedatesse piirkondadesse.   parima too saab siiski kohapeal olles otsides. risk, et enne kaasavoetud rahad otsa saavad, on muidugi olemas Smiley 12 sobrast 1 pidi seetottu eestisse tagasi minema, kuna laks pankrotti ..  


see tadike kurtis et 4 naist toas ja 45 naela nadalas.. londonis voib saada toa 100 eeest nadalas. kui kellegagi jagad, laheb kulu pooleks. siis kaks inimest toas £50 eest Wink

koige normaalsemad tood, millega raha teenida, pole mitte kontorikoristajad, vaid eramajade koristajad. tootunni tasu on £7.50..£10, siis kui oma korteris elad. kui aga tootad live-in toolisena jaab nadala net palk £200..£300 vahele 5 paeva eest nadalas. vahemalt siin piirkonnas kus mina elan.  live in on parem, kuna elamis-ja soogikulusid pole, koik raha jaab omale.

illegaalsele toole minnes voib arvestada,et raha jaab maksmata. kui mitte rohkema, siis viimase 1-2 nadala eest kindlasti. ja kaevata pole kellelegi.kui soov on raha teenida, siis ainult seaduslikult. siis saab vahemalt politseisse kaevata, kartmata ise jamasid kaela.

loppude lopuks on koik siiski vedamises - kuidas jumal annab. valismaale tooleminek on suures osas nagu loterii Smiley
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Tööle välismaale?
« Vasta #11 on: 24.04.2005, kell 20:34 »

Üks tuttav läheb Saksamaale 3 kuuks tööle. Teine käib Soomes! Kolmas kutsus Norra ehitama - vaid 35 000 EEK palk, sõit edasi tagasi makstakse kinni + elamine kohapeal - vaid toit kaasa võtta ja ise seal teha!

Eks midagi ikka on, mis sinna eestlasi kisub! :p

RAHA! Vai kuidas ?
Logged

kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


Re:Tööle välismaale?
« Vasta #12 on: 24.04.2005, kell 22:48 »

kas raha on vahend oma eesmärkideni jõudmiseks?
või on raha eesmärk ise?
selles on erinevus...
Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
Eilish
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 395


Väike õde Eilish


WWW
Re:Tööle välismaale?
« Vasta #13 on: 12.05.2005, kell 21:32 »

Raha? Ei ütleks, et alati.

Olen ise teist aastat välismaal tööl, aga mõlemad aastad olen olnud vabatahtlik, mis tähendab, et töötan ilma palgata. Aga mitte ükski raha poleks mulle saanud anda seda, mida ma olen nende aastate jooksul kogenud.

1 aasta (9 kuud) elasin ma Prantsusmaal Taizé kloostris. See on koht, kuhu tuleb suviti iga nädal 3000-5000 inimest tervest maailmast, mis tähendab, et seal saab osa terve maailma kultuuripärandist ning tutvuda kogu maailma inimestega.

Hetkel töötan Hollandis vabatahtlikuna, samuti kloostris. Tahtsin veel tundma õppida üht kultuuri ja keelt ning elada armastavate inimeste keskel, õppida väikeses grupis elades teistega arvestamist ning teenida Jumalat. Kuigi mu plaan ei ole siiski kloostrisse jääda, on see mõte siiski mu peast läbi läinud.

Välismaal elades on kodumaa ehk armsamakski saanud, ent samas paistavad ka puudused paremini välja. Aga igatahes tulen ma tagasi. Ysna varsti Smiley
Logged

“Tähtsates asjades ühtsus, vähemtähtsates vabadus, üle kõige armastus”. Augustinus
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Tööle välismaale?
« Vasta #14 on: 03.07.2005, kell 09:43 »

Välismaa pudrumägedest ja piimajõgedest
28. juuni 2005 14:47

Pärast Eesti liitumist Euroopa Liiduga on välismaale tööleminemine saanud üleüldiseks trendiks. Ikka ja jälle teatab mõni sõber või tuttav, et lähema poole aasta jooksul ei ole mõtet talle helistada — tal vaja minna välismaale “pappi kokku ajama”.

Soome, Norra, Inglismaale ja mujale suundutakse kindlas usus, et seal raudkindlalt tahetakse võõrast tööjõudu musta tööd tegema ja et paari kuuga on võimalik võlgadest-laenudest lahti saada ning veel auto rahagi kokku kraapida. Mis seal muud kui pakid kokku ja punuma — pudrumäed ja piimajõed ootavad. On´s see tõepoolest nii?
Üks sõber naasis just Inglismaalt lilli korjamast ja poolfabrikaadivabrikus töötamast. Ta ei salanud, et Eestisse (häälega) tagasi jõudes oli tal taskus üks kroon, üks nael ja üks euro. Inglismaale läks ta suurema seltskonnaga ja põrumist ei kardetud, kuna koha peal oli asju organiseerimas üks vana ja usaldusväärne tuttav. Mõned reisumehed, endal kodus naine ja kaks last ning majalaen, võtsid end suurema raha teenimise hoos isegi töölt lahti… ja kõrbesid.

Sest Inglismaa töö osutus tõeliseks orjatööks, mille eest tasuti, nagu Jumal juhatab ja millise tasu pealt veel kõikvõimalikud elamise-söögi-organiseerimiskulud maha arvati. Ning vana ja hea tuttav sai kas ise selle ekspluateerimise pealt manti või siis lasi end lihtsalt lollitada, nagu teisigi lollitati. Sõber, kes 1-1-1 summaga tagasi tuli, oli siiski saanud veel natuke arvele kõrvale panna, kuid sedagi vaid tänu sellele, et ta lähtus põhimõttest “kui sind lüpstakse, lüpsa vastu” ning lõi lillekorjajatest õigel hetkel lahku. Ülejäänud seltskond jäi kas täiesti miinustesse, nulli või naasis pisikese vaheltkasuga…umbes nii suurega, et sai vahepeal mitu kuud maksmata arved korralikult ära maksta.

Ühel teisel tuttaval vedas aga natuke rohkem. Leidis Soomes ühes farmis ehitusmehe-puusepa koha. Siiski ei kohelda teda märkimisväärselt võrdse inimesena, vaid pigem teomehena, kellel juhuslikult osavad käed ja keda seepärast väga pahandada ei tohi. Tööd tuleb vajadusel teha päikesetõusust loojanguni ja palka makstakse meie vääringus 10 000 krooni ringis.

Kolmandal läks teistest märksa paremini. Ehitustöö Norras tasus ennast korralikult ära ja mõneks ajaks sai rahamuredest priiks. See-eest olid elamistingimused pehmelt öeldes õudsed: magati kivivillapakkide peal sealsamas, kus töö õhtul pooleli jäi ja pesemisvõimalused tekkisid umbes siis, kui majasse lõpuks vesi veeti. Sööki tehti kahe telliskivi peale paigutet elektripriimusel ja kuna valmiv ehitis oli parajalt ehitustolmu täis, ragises toit hamba all päris mehemoodi. Vähemalt seni, kuni tööandjalt pika pinnimise peale ventilaator saadi.

***

Kindel värk, et välismaale tasub tööle minna vaid siis, kui vahendab tõeliselt usaldusväärne firma või inimene, kõik tingimused on eelnevalt kokku lepitud ja kõigile teada ning selja taga pole sildu põletatud. Ning kuna nagu meiegi endale väga võõrtöölisi ei taha, ei maksa oodata, et ka välismaal meid hurraaga vastu võetakse ja pudrumägede ning piimajõgede juurde juhatatakse.
 
Veiko Pavel, DELFI

---------------------------------------------------

Ajakirjanduses on üsna tihti seda VÄLISMAA ÄMBRIT loe tööle orjaks teemat!
Logged

Leheküljed: [1] 2 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam