Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 23:27
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Maailm TÄNA (poliitika, äri, meedia, sündmused)  |  Tööle välismaale? « eelmine järgmine »
Leheküljed: 1 [2] | Liigu alla
Autor Teema: Tööle välismaale?  (Loetud 17640 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Tööle välismaale?
« Vasta #15 on: 19.06.2006, kell 13:20 »

Eesti mehed tulevad välismaalt pettunult tagasi
http://www.epl.ee/artikkel_323922.html?PHPSESSID=bd81b836e17d3ee3532ab7550c244b24

Ettevõtja: Pean välismaale minejaid prostituutideks
http://www.maaleht.ee/?page=&grupp=artikkel&artikkel=5982

Huvitav kas riik ja ettevõtjaid koondavad ametkonnad ja liidud on alustanud mingi propaganda sõjaga! Üldsielt teenivad ikka mehed mujale minnes pea 3 x suuremat palka! Ei poolda oma kodumaa, pere, naise jätmist ja mujale tööle minemist aga nendes artiklites on veidi propaganda maiku.
 
 ...
Logged

KLS
Usaldatav foormulane
Algaja
**
Offline

Vastust: 59


Oot ma mõtlen veel...


Vastus: Tööle välismaale?
« Vasta #16 on: 29.09.2012, kell 22:18 »

Jah hea on kritiseerida neid, keda me ei tunne kuid kes on otsustanud võlgadest välja rabeleda, leida normaalse sissetulekuga töö ning elamise ning leidnud täiesti uue elu.
Aga vaadakem seda tüüpilise vaese eestlase pilgu alt. Nt inimene võttis buumi ajal laenu, kriisi ajal kaotas eestis töö ning uut tasuvat tööd ei leia, pank on kukil, naine ja lapsed näljas ning käivad pinda ning tahaks ju olla oma pere täisväärtuslik toitja.

Jah sellel välismaale tööle minemisel on omad plussid ja miinused kuid tihti on nii et mõnedele meist on see ainus võimalus kuidas end vee peal hoida. Sest paraku tunnistame seda või mitte, siiski Eesti riigis on väga raske, praktiliselt võimatu leida sobivat tasuvat tööd. Jah minimumi eest on võimalik küll aga kas see ka elamisväärse elu tagab? Kahtlen kui vaadata üürihindu ning järjest kallinevat toitu.

Enda kogemusest siis ka:
Lõpetasin 2010 juunis EMK Teoloogilise seminari ning hakkasin otsima tööd, praktiliselt tulutult kuna ma ei ole 8st 5ni inimene. Olen loomeinimene, kunstnik, kirjanik,teoloog. Juulis-Augustis 2010 olin misjonireisil siis proovisin peale tulutut tööotsingut magistrisse saada kuid valisin vale ala.
Juulis 2011 sain kuuks ajaks küsitlejana tööle, kus oli nö enda valitav graafik kuid avastasin et see töö ei sobi mulle ka.
Siis augusti lõpus kohtusin Healing Roomsi koolitusel ühe soomlannaga. Septembris tuli ta uuesti siia kuna tundis et Jumalal on minuga mingi plaan ning et ma pean Soome minema ning siis kui ta nägi mis tingimustes ma elasin, kutsus ta mind Soome.
Reaalselt läksin siis novembris 2011. Elasin tema eramus. Tegemist oli siis luterlastest abielupaariga. Alguses ei leidnud ka soomes tööd kuid siis see soome tädi aitas mul saada Soome äritunnuse ja tegevusnime -midagi sarnast eesti fie-ga. Hiljem alates jaanuarist 2012 tahtsin nad et hoiaksin nende kodu 4 kuud kuna nad ise läksid Hispaaniasse et Soome riigilt mingit maksusoodustust saada. Sain nende majas elada tasuta. Ainult oma elamise eest pidin hoolt kandma. Niisiis pakkusin seal koertejalutusteenust /koertehotellindusteenust. Antud asi on Soomes väga levinud ning sellel oli turgu.
Kuna koduhoidmine lõppes mais ära siis otsustasin tulla Eestisse mõneks ajaks tagasi et järgi mõelda. Hetkel on mul küll see Soome firma alles aga katsetan eksperimendi mõttes Tallinnas ühte palgatööd.

Aga jah koguduslikult jah on Soomes asi suht religioosne. Enamik  nö nelipühi või vabakoguduse usklikke ei ole Toronto äratusest kaugemale jõudnud.  Aga seal on ka mõned elavad kogudused nagu Elavan Sana kogudus Helsinkis Pasilas (Elu Sõna tüüpi kogudus) või Kerava Linnakogudus Keraval.
Kuna Helsinkisse oli sellest linnast kus ma asusin kallis sõita siis esiteks vaatasin ma kõik kohalikud kogudused üle. Peale luterikirikus käimist kogesin et Jumal juhib mind minema sealsesse vabakogudusse. Niisiis ma käisingi enamasti  ühes nn "vabakoguduses" (mis meenutas küll rohkem baptistikogudust oma lauluraamatutest laulmisega ja elava ülistuse puudumisega) ning ka mõnikord kohalikus  baptistikoguduses. Jumal juhtis mind kokku ka seal ühtede rändjutlustajatest abielupaariga kes tegid kodus koosolekuid ning need olid palju elavamad. Lisaks sellele  seal Soomes viibides loomulikult ma ei katkestanud ka sidet oma vaimse koduga Korintoses, Texases millega olen olnud juba mitu aastat veebi kaudu seotud- vaadates teenistusi ning annetades sinna.

Selles mõttes jah on minu soovitus ennem kuhugi tööle minemist uurida järgi kohaliku koguduste kohta nii palju kui võimalik ning võimalusel ka säilitada kontakt oma vaimse koduga kodumaal - kasvõi veebi vahendusel kuulates jutluste salvestisi või vaadates veebis.
Logged

that`s true- HE`S ALIVE!
Leheküljed: 1 [2] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam