Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
17.01.2018, kell 22:08
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Igapäevane kristlik elu (praktiline elu)  |  Tervislik elu (hing ja ihu)  |  FOOBIAD? Mida wärki? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: FOOBIAD? Mida wärki?  (Loetud 10952 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
FOOBIAD? Mida wärki?
« on: 31.01.2005, kell 23:22 »

Foobia

Foobia on tugev ja põhjendamatu hirm mingi kindla olukorra, nähtuse või elusolendi ees, mida enamik inimesi ei karda.

Levinuimateks foobiateks on hirm pimeduse ees (Ahluofoobia), -kõrguse ees
(Akrofoobia), -lendamise ees (Aviatofoobia) või hirm väikeste kinniste ruumide ees (Klaustrofoobia).

loe lisa:

http://www.hot.ee/didibau/101.htm

Tänu Jumalale, et Ta on oma lapsi vabastanud HIRMUST ja õpetab meid elama ka mitte muretsema! Haleluuja!
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:FOOBIAD? Mida wärki?
« Vasta #1 on: 31.01.2005, kell 23:25 »

Mõned naljakad jäid silma:

Ftiriofoobia - hirm täide ees.
Enetofoobia - hirm nööpnõelte ees.
Bufonofoobia - hirm kärnkonnade ees.
Krüofoobia - hirm pakase, jää või härmatise ees.

On ikka jabur koduleht kokku kootud  GrinLogged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:FOOBIAD? Mida wärki?
« Vasta #2 on: 04.02.2005, kell 00:43 »

Tsiteeri
Kõik on kindlasti näinud mõnikord jubedat unenägu ning ärganud ülesse suure hirmutundega. Mida või keda sa siis kartsid? Kas saatanat? Kas saatan ja deemonid võivad meid kiusata unenägudes, muutes need luupainajateks? Vastus on kahjuks, jah.

Ma ei tea millest sa räägid? Juba teab mõni rääkida mida ma unes näes. Tavaliselt kui unustad ära, kes sa oled ja mis teed ja palju sul raha on jms. siis tasub minna "naabritädidelt" või "külamuttidelt" küsima ja nad vastavad. Ma vist pean ka küsima, oot mida ma siis unes näen.

Ma ei ole peale 90 ndaid midagi sellist näinud ja ei näe ka kuna juba üle 10 aasta palvetan õhtuti, mille sees lause jupp - õnnista minu (meie st- pere) und!
Logged

Mental Maelstrom
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 494

väike must lammas


WWW
Re:FOOBIAD? Mida wärki?
« Vasta #3 on: 07.02.2005, kell 17:35 »

Nõustun Alariga. Enne Jumalani jõudmist olin ma tutvunud ulatuslikult, kuid pealiskaudselt igasugu nõidusliku maagiaga ja demonoloogiaga... lihtsalt huvi pärast. Igatahes mulle tõesti näib (küll oma piiratud kogemustele toetudes), et halbades unenägudes on (vähemalt osaliselt) süüdi deemonid. Samuti juhtusin täna raamatukogus lugema mingit usuteemalist raamatut, kus oli juttu pidevast palvest, mis, nii palju kui mina oma paari ajurakuga aru sain,  tähendaks palvetamist kogu aeg, ka teiste tegevuste, näiteks magamise ajal. Minu oletus oleks, et see aitaks.

Foobiate kohta aga, mis tegelikult siin vist teemaks on, tean vaid seda, et paljudel inimestel on need võibolla tingitud lapsepõlves juhtunud asjadest. Mingi suht juhuslik ajuloogika alateadvuses vms... aga võibolla on ka kurjuse jõud mängus. Mis te arvate?
Logged

Põgene noorusea himude eest! Taotle õiglust, usku, armastust ja rahu nendega, kes Issandat appi hüüavad puhtast südamest!
clarsyy
Uustulnuk
*
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 39Vastus: FOOBIAD? Mida wärki?
« Vasta #4 on: 22.05.2010, kell 22:16 »

Mul on ujumise ees kerge foobia, alati on tunne, et keegi 'lebab' seal põhjas ja varsti puutun jalaga vastu. Fuhh.
Logged
ene
Külaline


E-mail
Vastus: FOOBIAD? Mida wärki?
« Vasta #5 on: 23.05.2010, kell 22:24 »

Vaatasin sinu profiilipilti ja mulle tuli meelde ühe armsa õe unenägu, mis pole seotud ujumisefoobiaga just. See oli järgmine:
Oli ilus suvepäev, inimesed pidutsesid, pasunakoorid mängisid. Ühel hetkel märkas armas õeke, et võimas tornaado on lähenemas ja teinegi veel. Seda märkasid ka teised kristlased, aga mitte ükski maailma inimene. Nemad pidutsesid täiel rinnal edasi. Nähes seda algavat tormi ja raju, hakkas nimetatud õde otsima oma lapsi. Järgmisel hetkel märkas ta, et mittekristlaste näod olid võtnud teise kuju-nagu soome bändil, kes eurovisiooni võitis ühel aastal-deemonlikud näod. Aga nad ise pidasid seda väga loomulikuks ja ei saanud millestki aru. Ja torm tuli nende peale. Kristlastel olid jätkuvalt alles neile Jumala poolt loodud näod. Niisiis otsis ta lapsi ja leidis nad peidupaigast, nendegi välimus polnud muutunud.
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam