Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 00:25
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Igapäevane kristlik elu (praktiline elu)  |  Tervislik elu (hing ja ihu)  |  Anoreksia « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] 2 | Liigu alla
Autor Teema: Anoreksia  (Loetud 22623 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Anoreksia
« on: 16.02.2005, kell 09:45 »

Tere

Siin seal meedias leidub rohkesti greenis suhtumist iniemse kaalu. Hollywood ja glamuurne meedia on püstitanud naisideaali (loe Barby), kes on täielik "pesulaud" või "luuavars" - nii vähemalt mehed saunas rääkisid.

Mida arvad sina?

Panen siia ka mõned kommentaarid ühele Delfi artikli kohta, mis näitavad inimeste suhtumist veidikene.

--------------------------------------------------------

Kommid artiklile: http://ajaviide.delfi.ee/news/inimesed/article.php?id=9766134

Appi!, 14.02.2005 18:42
No millal see kõblade kummardamine üxkord ometi lõppeb? Mitte kusagil ei ole asu: tee sa lehed lahti -dieedid, kaalujälgijad, salenemispillid, trennid...sama netis, telekas...see ahistab! Inimõiguste kohtusse kaebax! Aga kui ma ei taha kõbla olla, tahan olla selline rubenslik naine ja olla endaga rahul aga ei - kogu aeg tuletataxe meelde - kõhnu ja siis me alles suhtleme sinuga! Nõmeee!

*********************************

-=-, 15.02.2005 08:35
Mina kyll ei imesta, kui mehed tahavad ainult 'täiuslikke' naisi. Kyll on sul natukene suur tagumik, paksud jalad.. Kummaline, aga kui mõnel juhul rinnad päris lopsakad on, ei kuku nende pihta peaaegu kunagi yhtki halba kommentaari. Tee oma jalad saledax ja jäta rinnad suureks.. Peale selle ole iga kell saadaval, sära, ole ilus, kuula mind lõpuni, saa minust aru, tee mulle syya, ja ole ise võimalikult vait. Tra mai tea kust säärane ettekujutus naisest on meeste pähe saanud. Ja tõepoolest.. yksainus pisut negatiivne märkus mõnelt kallimalt inimeselt lööb ka väärika ja enesekindla naise sisemise tasakaalu sassi. Julgen arvata, et 75% anoreksia juhtumitest on saanud alguse meeste liignõudlikkusele.

*********************************

to:09:11, 15.02.2005 10:04
Kõik inimesed ja nende lähedased oleksid õnnelikumad, kui nad oleksid rahul endiga sellistena nagu nad on, mitte ei üritaks iga hinna eest kellekski teiseks saada. Sinu kommentaarist on näha, kui tigedaks muudab inimese pidev püüd olla kõige saledam, kõige ilusam, kõige targem jne. On olemas ainult sinu arvamus ja vale arvamus...
Võibolla peaks kõiki üle 50-kiloseid inimesi (naisi) kuidagi karistama, et nad oma süüst ikka aru saaksid?


*********************************

konkskäpp, 15.02.2005 10:08
Olen ise anoreksiaga kokku puutunud, saavutasin oma 170 cm juures 40 kilo, jumal tänatud tuli mõistus koju tagasi, kuid pean ütlema, et põhjused peituvad pigem enesekindluse puudumises, mitte meste liignõudlikuses. Oma mees küll nägi palju vaeva, et mind sealt välja tõmmata. Praegusel ajal olen 55 ja peab ütlema, et isegi kui kehakaalu saab normi on raske muuta mõtlemist.

*********************************

maurus, 15.02.2005 10:12
kuulge pojad, normaalne naisterahvas peaks keskmiselt 170 cm pikkuse juures kaaluma 60-64 kg. siis om ta ikka naine mitte harjavars.


*********************************

onanymus, parachutest@hotmail.com, 15.02.2005 16:39
Nu kõik pekised porgandipilled ja kämblakatid võivad oma ****nälga siin kommenteerides rahuldada. Mina oma arvamust ikka ei muuda. Eduka mehe naine peab olema habras ja õrn.
Minu naine on 1,68 ja kaalub 43 kilo, kusjuures mingit pesulauaefekti ja kondiklõbinat märgata pole olnud.

*********************************

Ainult hulludele:, 14.02.2005 12:09
Anoreksia on ise endad tekitatud psüühiline haigus mis levib heaoluühiskonna edutibide hulgas.

*********************************

MS, 14.02.2005 17:38
Naised on ikka tõesti haiged, nagu siin kommentaarides selgub. Keegi anonymus paneb killu maha ja tibid lähevad keema. ***** parandamatud kompleksipuntrad.

--------------------------------------------------------------

TESTI OMA KAALU:

http://www.zone.ee/eemeez/est/kehak

Mis on anoreksia?

http://www.inimene.ee/pages.php3/06?haigus=135&text_type=2&login=05f76a452992de4bdbeff403ee5a9890#Raviv%F5imalused%3Ca%20name%3D%22Raviv%F5imalused%22%3E%3C%2Fa%3E
Logged

SaientoloogMormoon
Külaline


E-mail
Re:Anoreksia
« Vasta #1 on: 28.02.2005, kell 14:11 »


Siin seal meedias leidub rohkesti greenis suhtumist iniemse kaalu.


Kas see on nii väga greenis suhtumine kui julgustatakse iniemest kasinalt toitu tarbima?
Tegi Jeesuski mitu korda väga pikad paastud läbi.
Logged
qqq
Külaline


E-mail
Re:Anoreksia
« Vasta #2 on: 28.02.2005, kell 14:41 »

Kas see on nii väga greenis suhtumine kui julgustatakse iniemest kasinalt toitu tarbima?
Tegi Jeesuski mitu korda väga pikad paastud läbi.

Anoreksial, paastumisel ja kasinal eluviisil ei ole mitte midagi ühist. Anoreksial pole isegi tervisliku dieediga mitte mingit pistmist. Usk käsib olla kõiges mõõdukas, sealhulgas ka joomises ja söömises, aga ei käsi kellegil nälgida. Anoreksia on väga raske psüühiline haigus, mis paljudel juhtudel lõppeb surmaga ja mille ohvrid, tõsi, on massimeedia poolt loodud kuvanditest peibutatud õnnetud inimesed.  See on väga tõsine probleem ja kogu ühiskond peaks selle olulisust teadvustama. Ma arvan, et kristlastele, kes austavad elu kui pühadust ei ole selle mõistmine raske.
Logged
Kartul
Külaline


E-mail
Re:Anoreksia
« Vasta #3 on: 01.03.2005, kell 17:29 »

Trendid tulevad ja lähevad. Kas mitte ei ole olukord juba muutumas?
Logged
Kodanik
Uustulnuk
*
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 26


roheline


Re:Anoreksia
« Vasta #4 on: 01.03.2005, kell 19:31 »ehhhhh!
vaatasin seda kaaluarvestamise kohta...noh, mina oma kilodega sain kohe  paksu tiitli külge Smiley
olen 170cm pikk ja kaalun 73 kilo, aga välja küll ei paista, et rasv võdiseb kusagil, kui oleksin nn. ideaalkaalus 60 kg, siis oleksin väga äranälginud olekuga. niiet - sõltub täiesti kehaehitusest.
aga mind ka ärritab, et igal pool on dieedid ja salenemisekuurid ja muu jama. ise tahaksin küll paar kilo maha võtta, aga mitte rohkem, kui 5 kg, siis on kehal kergem olla, aga see, mida mõned naisterahvad teevad --näljutavad end ja käivad hirmuga kaalu peal - see on kole küll..
Logged

Igale päevale piisab oma vaevast
Mt.6:34
fennek
Külaline


E-mail
Re:Anoreksia
« Vasta #5 on: 03.03.2005, kell 01:25 »

eks ta jah enesekindluse puudumine ole. need, kes iseendaga rahul, vaevalt et nyyd end lolli moodi naljutama hakkavad.

ise mingi dieedipidaja pole, mul vastupidine probleem (oli) et ei saa kuidagi kaalus juurde voetud. 178 cm juures kaalusin kooli ajal vaid 55 kilo seega kergelt nagu alakaalus. samas jalle tervis normis, enesetunne normaalne. oma soogikoguseid klassikaaslastega ei saanud vorreldagi: nad soid vaevalt veerandi sellest kogusest mille ma soogikorraga sisse ajasin. noh liikusin ka palju: trennid, raha saastmise nimel jalgsi bussi asemel jne..

londonisse kolides ja siinse rampstoidu peal olles hakkasin kovasti juurde votma, kuna soogikogused olid endised Smiley siis tuli kyll juba jalgima hakata et mida ja kui palju syya.. ikkagi tuli 10 kilo paari kuuga juurde :S nujah, seda loetakse normaalkaaluks minu pikkuse juures.. aga samas vaadates vobisevat tselluliiti tombas tuju veidi alla. loomulikult riided seljas, voib oelda normaalne..  max kaal on olnud koguni 85 kilo Smiley Smiley seda siis raseduse viimases lopus Smiley mees oli mu valimusega parast synnitust megarahul, mina niivaga mitte. oma pikkuse juures pean normkaaluks 60 kilo, siis on hea ja kerge olla ning koige lihtsam sobivaid riideid leida Smiley   samas mingit dieeti kyll pidada ei viitsi et see tulemus saavutada Smiley laisk siis vist. ja meeldib syya Smiley  

samas saan aru anorektikutest ka. aju on inertne , kui midagi sisse istutada ,siis ajab see oma juured sygavale. ning need voivad hiljem hakata vorseid ajama.  kui ikka inimene on pahe votnud et kohnana on ta ilus, siis on vaga raske teda ymber veenda.. ja loppude lopuks kui ta ikka ei taha, siis on raske sooma sundida.

siin olen kuulnud, et anorektikud pannakse haiglasse, kui vaga ekstreemi lahevad ja valja saamise tingimus on et votavad nii palju kaalus juurde et norm kaalu saavutavad. sellisel juhul ei ole neil erilist valikut...

nagin just telesaadet, kus anorektikud raakisid oma kogemustest. yks neist oli nii kaugele lainud et peab elu lopuni sooma toitu mis maomahlaga poolenisti labi seeditud :S kuna magu lihtsalt pole voimeline midagi muud enam seedima.. kahju inimesest. toesti nagu luukere.. aga vahemalt oli elutahe jalle olemas.. vottis aga kylmikust uue jaas poolseeditud toidu kuubiku ja soi siis seda. ytles et soojast peast seda pole ta voimeline sooma, kuna maohape on vastiku maitsega :S :S

arvan et kui moistusega dieeti pidada ,siis on ok, ega siis peris rasvarull ka ei pea olema. ise loen normaalseks saledat keha. lihtsalt seeparast et endale nii meeldib ja on koige kergem liikuda Smiley samas on mul sopru igat mootu ja lihtsalt kehakuju parast nyyd kyll kedagi ara ei polga Smiley
Logged
pipi
Usaldatav foormulane
Algaja
**
Offline

Vastust: 60


Mt 6.33


WWW
Re:Anoreksia
« Vasta #6 on: 04.03.2005, kell 21:25 »

mul on sõbranna,kes ka ennast näljutab,ta kardab nö.paksuks minna ja siis mees jätab ta maha.vähemalt ta arvab nii.tahavad mehega last saada,kuid ta ei jää last ootama,sest organism on nii kurnatud.kui sellel teemal vestleme,siis solvub.olen öelnud,et söö korralikult,kuid talle ei jõua see kohale.tal oli isegi probleeme ,käis arsti juures ja kirjutati tablette jne. mul on kahju teda vaadata. noh kaal tundub enam vähem ok 160 cm ja 46 kg. aga asi on selles,et ta näljutab ja magu ja muud organid on kokku kuivanud jne. olen uurinud,et kui ta last tahaks peaks ta korralikult sööma ja 5-6 kilo juurde võtma. maha saab ju alati võtta,peale sünnitust. ise olin raseduse lõpus 80 kg,st. 20 kilo võtsin juurde ja nüüd endine kaal tagasi. ma ei tea enam,kuidas teda aidata.kurb on!
Logged
Tanel
Külaline


E-mail
Re:Anoreksia
« Vasta #7 on: 07.03.2005, kell 02:55 »

See 90-60-90 värk on ikka tõesti jama! Meeste silmis naisideaal? Mingi pede modellimaailma tipus, kes teiste meeste pepusid vahib võib-olla tõesti mõtles selle välja. Aga normaalne mees tahab ikka korraliku rinnapartiiga naist, mitte pesulauda!

Ja kes üldse suudaks mahtuda sinna 90-60-90 sisse? Inimesed on kõik erinevad.

Naised palun ärge laske ennast sellest jamast masendusse ajada. Mul on alles (viimase nädala joolsul) olnud kaks vestlust, kus antud teema on olnud põhiline. Ja üks neist oli naisega kelle välimus on ausaltöeldes WOW, aga näe jälle probleem, et pole selline nagu üldsus tahab. Ütles, et osa pesupoodidesse ei saagi minna kuna kõik on väike. (küsisin, kas pesulaudade riided ei lähe selga)

Siinkohal ma tahaksin kõigile tuletada meelda kirjakoha: Ülemlaul 4:7 Sa oled täiuslikult ilus, mu kullake, ja sul pole ühtegi viga!    
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Anoreksia
« Vasta #8 on: 07.03.2005, kell 11:29 »

Anoreksia juured peituvad enesehinnangus ja "minapildis".

Kui inimesed tulevad Jumala juurde taipavad nad varsti ja kogevad, et Jumal  armastab neid sellistena ihus nagu nad on! Ja see vabastab! See paneb aluse hoopis teistliiki "minapildile"
Logged

fennek
Külaline


E-mail
Re:Anoreksia
« Vasta #9 on: 07.03.2005, kell 16:24 »

ei maksa nyyd teise aarmusesse minna ja neid, kes looduse poolt saledaks loodud, pesulaudadeks soimama hakata, eks Wink eks igayhe keha ole ikka selline nagu jumal loonud.  kui just inime ise seda aarmusesse yle-ja alatoitumisega ei vii..
Tsiteeri
Kui inimesed tulevad Jumala juurde taipavad nad varsti ja kogevad, et Jumal  armastab neid sellistena ihus nagu nad on!
aamen selle peale.
Logged
Tanel
Külaline


E-mail
Re:Anoreksia
« Vasta #10 on: 18.03.2005, kell 22:24 »

Teisisõnu, kui keegi ütleb kellelegi paks või ülekaaluline, siis pole hullu. Aga kui julged kasutada sõna pesulaud saad kohe vastu pead.

Naised, ma ütlen veelkord, SEE VÄRK ON JAMA!!!
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Anoreksia
« Vasta #11 on: 19.03.2005, kell 11:30 »

Maailm on juba mitu tuhat aastat tagasi hapuks läinud ja tänaseks juba haiseb jubedalt. See on ka põhjus, miks kristlased küll elavad selles maailmas aga ei ole sellest maailmast!
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Anoreksia
« Vasta #12 on: 28.03.2005, kell 14:03 »

Leidsin netist kuskilt:

Hipi 2005-03-23 16:06:47

* Kas sa teadsid, et kui poemannekeenid oleksid õiged lihast ja luust  naised, oleksid nad liialt kitsad, et lapsi üldse saada.

* Maailmas on 3 miljardit naist, kes ei näe välja nagu supermodellid  ja vaid 8, kes näevad.

* Marilyn Monroe kasutas rõivasuurust 42.

* Kui Barbie oleks õige naine, siis peaks ta kulgema neljakäpukil,  sest  tema  kehaehitusega ei ole võimalik käia.

* Keskmise naise kaal on umbes 66 kg. Lehtedes näidatavaid modelle on  retusheeritud, nemadki pole täiuslikud.

* Aastal 1995 läbi viidud uurimus näitas, et 70 % kõigist naistest  tunneb  ennast masendununa ja süüdlasena oma mitte-nii-heas välimuses, kui on  lapanud 3 minutit iluajakirju.

* 20 aastat tagasi kaalusid modellid 8 % vähem kui tavaline keskmine naine.  Nyyd on see % 23.

* Inglise keele õpetaja kirjutas tahvlile sõnad: "woman without her  man is nothing" ja palus õpilastel panna kirjavahemärgid õigetesse  kohtadesse.  Poisid kirjutasid: "woman, without her man, is nothing."  Tüdrukud kirjutasid: "woman! without her, man is nothing!"

---------------------------------------

No comments ... sik-sik-sik
Logged

vateeritud-sokk
Külaline


E-mail
Re:Anoreksia
« Vasta #13 on: 26.07.2005, kell 22:21 »

tegelikult, kõhnal tüdrukul, kes ei ole anoreksik ja sööb rohkemgi kui teised eakaaslased, on väga ebameeldiv kuulata, kuidas temasuguseid pesulaudadeks jne nimetatakse
Logged
vateeritud-sokk
Külaline


E-mail
Re:Anoreksia
« Vasta #14 on: 26.07.2005, kell 22:24 »

poemannekeenid on plastmassist. nendega vaevalt  mõni terve mõistusega naine ennast võrdlebLogged
Leheküljed: [1] 2 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam