Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
17.01.2018, kell 22:06
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Igapäevane kristlik elu (praktiline elu)  |  Tervislik elu (hing ja ihu)  |  Tervel vaimul terve keha « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Tervel vaimul terve keha  (Loetud 5955 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Tervel vaimul terve keha
« on: 16.02.2005, kell 12:48 »

Tervel vaimul terve keha
 
Titanicut peeti uppumatuks – laeva siseosas olid avamatud toad, mis pidid tagama igavese veelpüsimise. Kokkupõrkes jäämäega said need ruumid pihta, avanesid ning katastroofi oli võimatu vältida.
CPsühholoogiadoktor Aage Javnes väidab, et ka inimhinges on salatoad, millesse tungimine võib lammutada, kui teised inimesed seda teevad, ja üles ehitada – kui Püha Vaim sisse tuleb.


Mis toad need on?

Esimest korda viitas neile tubadele psühhoanalüütik Sig­mund Freud. Ta väitis, et tera­peut, kes tahab muuta inimese käitumist, peab jõudma kõigepealt isiksuse süvakihtideni – nn salatubadeni. Nende tubade all mõtles ta inimese hinge. Vabatahtlikult ei luba inimesed teisi neisse, mis on loomulik. See on kaitsemehhanism, mille Jumal ise meisse ehitanud on, et kaitsta inimest tema enda eest. Ent juba Freud arendas välja teatud tehnikad teadvuse muutmiseks ja kaitse murdmiseks.  

Millised?

On olemas mitmeid manipu­leerimismeetodeid, nagu hüp­noos, LSD (hallutsinogeen), paljud tabletid. Psühholoogid saavad analüüsida unenägusid ja koguda informatsiooni isiksuse kohta ning sellele vastavalt raken­dada teraapiat, mida efektiivselt läbi viia. Terapeut teeb seda tihti inimese enda tahte vastaselt, inimene ei saa ennast kaitsta. Nii­sugune teraapia võib võtta aastaid, maksta palju raha – on olemas väga palju tarku arste, kes seda suudavad teha – , aga ravi pole isegi mitte tõhus.  
Suurem osa ravist tehakse väljaspool isiksust, üritatakse saada väljaspoolt «sissepoole», ihu suunast mõistuse suu­nas (piibli järgi koosneb inime­ne kolmest kihist: ihu, hing, vaim) Selle­pärast algavad paljud teraa­piad massaažiga. Suudetakse teha tegemist teatud psühho­somaatiliste – 65% kõigist hai­gustest on just sellist päritolu – või mõnede psüühiliste prob­leemidega. See on ka kõik.  
Professionaalsed psühholoogid tegelikult ei tea, et inimese kõige sügavamas süvakihis on vaim, ja sellepärast on ravi kosmeetiline. Parandatakse «pealispinda», antakse tablette, sisu jääb samaks.  
Kui Jumal tahab midagi muuta, alustab Ta seda seestpoolt – sellestsamast inimisiksuse kõige sügavamast kihist, tema vaimust. Tal on õigus seda teha – see on Tema privaattsoon, ja me ei peaks sinna lubama mitte ühtegi teist inimest ega ka ühtegi psühhiaatrit, ei professionaalset ega ebaprofessionaalset.
Kui inimene võtab vastu Püha Vaimu, siis tema vaim aktiveerub. Jumal saab rääkida otse tema südamesse, muutumine algab. Pilt südamest jõuab mõistuseni, käitumiseni.  

Kas on mõnda head näidet sellisest muutumisest?

Kõige kuulsam näide on, kuidas Siimon (heebr. k: Kõrkjas) Peetrusest sai Keefas (Kalju) Peetrus. Oma loomuse poolest oli Peetrus impulsiivne, kiire vihaga, mõtle­matu. Tema iseloom tekitas palju probleeme. Pärast Jeesuse surma ootasid jüngrid, Peetrus sealhulgas, nelikümmend päeva nelipüha ning võtsid vastu Püha Vaimu. Seejärel muutus Peetrus täiesti teiseks inimeseks. Vanemaks saades kirjutas ta 1. ja 2. Peetruse kirja, milles ütles näiteks: on Jumala arm, et suudate elada emotsioonidest sõltumatult, et olete kannatlikud, ei vihastu, olete juhitud Pühast Vaimust. Hea stiilinäide on Peetruse 2. kirja 2. peatükk. Jumal muutis Püha Vaimu kaudu täielikult Peetruse iseloomu.
Kui inimene avab ennast Jumalale, võib tema isiksus muutuda täiesti teises suunas. Mis ongi tegelikult Püha Vaimu töö, kelle ühed piibellikud nimetused on Nõustaja, Advokaat.  
Ainult Jumal tunneb inimese isiksust läbi ja lõhki. Tema teab, mis on selle inimese kõige paremad ja tugevamad küljed, mis vääriksid edasiarendamist. Terapeut ei tea. Kui Jumal kedagi muudab, võib Ta lisa­da muudetavale täiesti uue dimen­siooni, et see võiks näiteks olla parem teenija, rohkem tasa­kaalus iseendaga, teha en­dale loomuomast tööd vm.  
Teisalt: inimene, kes on endaga tasakaalus, ei põe depressiooni, ei ole paranoik, ülivaimne. Isanda Vaim võtab meelevalla inimese hinge ja ihu üle ja teeb ta terveks.

Millal ja kuidas te selliste järeldusteni jõudsite?

Tegelesin oma alaga 20 aastat, olin teadussõltlane – kogu aeg täiendasin ennast, lugesin. Minu loenguid kuuldes imestati: kui palju see mees ikka teab. Kui reisile minnes unustasin maha mõne teadusliku raamatu, mida olin kavatsenud lugeda, olin enesest väljas krampideni.  
Olin pärit perekonnast, kus isa õpetas, et mehed ei pea olema nõrgad, näitamaks välja oma emotsioone. Pidin olema ülivaoshoitud. Psühholoogia­õpingute ajal tegid õppejõud sel­geks, et muutun depressiivseks ja minust ei saa iial head tera­peuti, kui ma ei õpi ennast väljen­dama. Pidin võtma kakssada psühhoanalüüsitundi, aga see mõjus kohutavalt. Ärkasin tavali­selt, hirmuhigi otsa ees ja naine ütles mulle, et ma ise olen haige ja vajan psühhoterapeuti. Nägin painavaid unenägusid, näiteks, et laman ristilööduna tänaval, suured ameerika autod tormavad mulle peale ja sõidavad üle. Peale selle pidin võitlema nimetamatu süütundega... Mind kisti mitmeks tükiks.
Kui enne olin vaoshoitud, siis nüüd võisin olla kohutavalt impulsiivne. Olin sallimatu minust teistsuguste arvamuste esitajate vastu. Mul polnud grammigi tolerantsi. Võisin hüpata püsti ja konfronteerida oma vastast igasuguse viisakuse ja armuta. 1975. aastal, kui sain päästetud, ütles Püha Vaim mulle, et peaksin seda muutma. Et inimesed ongi erinevad.
Avastasin, et emotsionaalseid inimesi tuleb kohelda enam emot­sionaalsemalt, enesessesul­gunuid kinniseid inimesi suurema ärakuu­lamisvõime, tolerantsi ja arusaamisega. Kümme minutit pärast päästmist mõistsin asju, mida ma ei olnud mõistnud eelneva kahekümne aasta jook­sul...
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Tervel vaimul terve keha
« Vasta #1 on: 16.02.2005, kell 12:51 »

Kas Teie praktikas on tulnud ette ka juhtumeid, kus olete inimest aidata saanud? Milliseid inimesi te aitate?

Patsientideks saavad tavaliselt need, kellel on madal enese­hinnang, kellel on olnud puudu armastusest, rahust ja rõõmust – Püha Vaimu viljadest. Me kõik oleme tagasiside produkt – see, mida meile meie kohta on öeldud, on leidnud meis vastukaja ja jäänud meisse pildina iseendast. Inimene ei ole loodud negatiivse tagasiside jaoks – liiga palju halbu sõnu ei suuda keegi välja kannatada. Sellepärast ütlebki Jumala sõna: armastage üksteist, aidake üksteist, tõstke teisi kõrgemaks kui iseennast.
Kui aitan inimesi, tõstan neid üles positiivsete, ülesehitavate sõnadega. Patsientide pärast palvetades tean tavaliselt kohe, missugune on nende tegelik olukord.
«Kuidas te saate seda mulle nii täpselt öelda, ma ei ole seda teile rääkinud ja te ei tunne mind,» ütlevad nad.  
«Jumal teab teie olukorda,» ütlen alati.  
Siis võtan meelevalla vaimus ja palvetan inimese vabanemise eest. Parim ravi on Püha Vaimu viljad inimese enda elus. Oleme loodud Jumala poolt elama, et meil oleks palju rõõmu, rahu ja armastust. Kui seda on vähe, jäädakse haigeks. Püha Vaimu viljadest võib täpselt lugeda Galaatia kirjast. Teen inimestele selgeks, et kui nad teevad halbu asju, siis juhtub nende mõistusega alati midagi, ja nad peavad elama õigesti (kristlikult, toim.). Veel parem, kui nad saavad ise Püha Vaimuga ristitud.
Püha Vaim on parem kui hiigelannus vitamiine, mida inimese keha samuti vajab. Seda võib manustada piiramatult, ja üleliia ei saa seda ikka mitte kunagi.  

Millised on teie ravi parimad tulemused?  

Rõõmsad, õnnelikud inimesed, kes kogevad vabanemist ja kelle elukvaliteet paraneb. Sest igasu­guse ravi otsimise eesmärk on, et inimesed on kogenud rõhumist ja valu ning tahavad sellest vabaneda.

Miks teilt psühhiaatrilitsents ära taheti võtta?

Ametlikult puuduvad psühholoo­gias terminid nagu «seestumine», «deemonite väljaajamine», «vaba­ne­mine», «kurat». Kes neid siiski nimetab, on kurja teinud ja hea on, kui patsiendile asju sellises terminoloogias ei tutvustata. Mul on tulnud praktikas ette juhtumeid, kus olen kogenud, et patsiendil on deemon, võtnud meelevalla ja ajanud kuradi välja.
Kord palvetasin ühe psühhiaat­riahaigla patsiendi eest, kes sai terveks. Ta palus end haiglast välja kirjutada. «Ei tule kõne allagi, te olete psühhopaat,» vastasid arstid. «Ei, ma olen terve, mul ei ole enam sümptoome!»  
«Mis juhtus?»
«Minu eest palvetati.»
«Kes palvetas?»
«Doktor See-ja-See.»
Haigla juhtkond kutsus mind «vaibale», minu käest uuriti, mida ma oma patsientidega teen ja öeldi, et olen oma eriala häbiplekk. See oli esimene hoiatus. Oli ka teine jutuajamine, mille jooksul mind hoiatati, et kui peaksin veel midagi sellist korda saama, siis minult võetakse ära litsents. Öeldi, et kristlikud terminid on «inimestega manipuleerimine».

Ehk saab Teie jutust järeldada, et psühholoogiat ei olegi vaja või koguni, et see on vale.

Seda ma ei ütle, aga ma väidan, et ei pea olema psühholoog, et inimesi vabastada, ja on ravi, mis on tõhusam mistahes tablettidest ja massaazhikuuridest. On kristlasi, kes on kutsutud vabanemisteenistusse, kes ei pea olema samal ajal psühholoogid. Kuid see on teema, mida praegusel ajal kahjuks väga vähe käsitletakse ja vaid väga vähesed kogudused teevad tööd inimestega, kel on mentaalsed probleemid. Mina olen saanud Jumala käest selle anni ja mul on rõõm seda teiste teenimiseks rakendada, aga igatsen näha, et vabaks saaksid sajad ja tuhanded inimesed...

Aga kui kristlane, kes ometi on Püha Vaimuga ristitud, on rõhumise all või haige?

Kristlase vaim ei saa kunagi haige olla. Haigus võib olla kas hinges või ihus. Nagu ütlesime: tervenemine algab seestpoolt. Kuidas seda esile kutsuda?
Kummarda Jumalat. Hüppa, tantsi seda tehes – varsti tuleb kaasa ka ihu. Mõelgem Taaveti näitele – ta kiitis Jumalat kõigega, mis tal oli.  

Mäletan intellektuaalseid jutlusi luteri kirikust, kus alguses käisin. Sel ajal mõtlesin, et on häbiasi, et koosoleku ja ülistuse ajal, inimesed üles-alla hüppa-vad.  
Siis, kui minust sai uuestisün-dinud kristlane ja minu süm-paatia kaldus karismaatiliste koguduste poole, panin tähele, et ka ma ise kipun rõõmustama ja hüppama. Mida rohkem ma oma vaimu toitsin, seda «metsiku-maks» ja elavamaks ma muutusin, vähe sellest – kui enne olin valmistanud oma loengud vähemalt pool aastat ette ja olin kohutavalt närvis, kui ei teadnud, mis järgmisel päeval teha, siis nüüd muutusin ettearvamatuks. Jah, ma valmistusin ette, kui ma ei teadnud kunagi, millise teema juurde Püha Vaim mind seekord juhib...
Teine asi, mida rõhumise ja haiguse vastu ette teha, on hakata kuulutama, võtta meelevald olukordade üle. Enne seda peab ka vaim saama toitu. Kui sa pole aastaid vaimu toitnud, siis on ta nõrk. Sõitle kuradit, kui ta tuleb sind kiusama oma vastikute mõtete, unetuse vm.

Tõlkinud: T.E.

----------------------------------------------------

Aage Javnes:  PhD, D Min Oslo Kristliku Elu Ülikooli teenistusalase hariduse professor

On kirjutanud palju publikatsioone narkosõltlastest, laste ja noorte käitumishälvetest, hüperaktiivsetest noorukitest jne.


Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam