Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 10:25
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Paar usuteemalist küsimust « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Paar usuteemalist küsimust  (Loetud 8063 korda)
Tõnu
Külaline

Paar usuteemalist küsimust
« on: 22.02.2005, kell 13:22 »

Esiteks - ma tunnistan teile üles, õed-vennad, et ma ei ole usklik inimene. Ma loodan, et ma juba selle eest bänni ei saa, kuna mul on jäänud sellest foorumist mulje kui üpriski intolerantsest ja hästi range tsensuuriga urkast. Või kohast, noh...

On jäänud mulje seda foorumit lugedes, et teatud osa forumantidest on siiralt usklikud inimesed ja neile see teema suunatud ongi.
Nimelt tekkisid mul mõned küsimused teile, usklikele:

1) Miks te olete usklik? Jah, ma tean, et se kõlab tobedalt ja nö klizheeliselt, kuid samas on see igati ratsionaalne küsimus, mille taga on puhtinimlik huvi!
Ja ma juba eeldan, et seda teemat lugedes võib nii mõnigi mulle vastata, et "kui sa ei ole usklik, kao siit foorumist minema" ja, et "aga miks sa ise ei ole? põhjenda!" jne, aga antud juhul olen mina just see küsija ja minul on õigus saada see vastus enne. Küsimusele ei vastata küsimusega!

2) Mida te usute? Jumalat? Kes on Jumal? Ma isiklikult tunnen üht jumalat, kuid tema nimi kirjutatakse üldjuhul väikese tähega..

3) Mida te enda elu juurde kuuluvaid mõnusid (täiesti inimlikke mõnusid, muuseas) kõrvale jättes paremat vastu saate? Miks on kirikus vahva käia? Ma kah käin kirikus...okei ei käi - aga vahel ikka, sest kirkiud on ilusad...

Palun olge nii kristlikud ja vastake mulle!
Margus
Külaline

Re:Paar usuteemalist küsimust
« Vasta #1 on: 22.02.2005, kell 13:50 »

1) Miks ma peaksin olema uskamatu? Miks sa oled uskmatu?
2) Jumalaid on palju, kuid üks on ülekõige. Teda on võimatu mitte uskuda.
3) Oleneb mida sa mõnude all silmas pead; kuid üldiselt ei jäänud ilma mitte millestki olulisest mida hiljem kahetseda.
Andrus
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Sugu: Mees
Vastust: 355

määä

« Vasta #2 on: 22.02.2005, kell 22:37 »

Kenasti räägid, näitad respekti, miks peaksid bänni saama?

Vastan siis omaltpoolt:
1) 80-te teisel poolel sai minust kristlane, ühes koduosaduses. Nimelt palvetasin seal koos pastoriga ning palusin Jeesusel oma südamesse tulla. Minu jaoks muutus kõik hoobilt! Juba kojusõites tundsin et olen just kui mitu kilo kergem. See võib tunduda imelik ja isegi naljakas inimestele kellel ei ole isiklikku kogemust Jumalaga olnud, kuid nii see oli, tundsin meeletut Jumala armastust, tema lähedalolu...see oli ja on imeline aeg ja elu! Peale selle tervendas Jumal mind füüsilisest südamevalust, mis oli minu elus juba aastaid kestnud. Jeesus on reaalne ja ta tahab ennast kõigile avada ja näidata, kes teda paluvad ja igatsevad.

2) Usun Isa, poega ja Püha Vaimu. Isa kes on taevas ja poeg Tema paremal käel ja Püha Vaim kes on maapeal ja elab ja on kristlaste südames. See ei ole lihtsalt üks sõnakõlks, vaid reaalne elu temas.  Jumal, kes on armastus, Jumal kes kuuleb palveid, kes juhib ja aitab meid. Oi kui palju oleks nendest pidevatest üleloomulikest kogemustest rääkida. Kristlane, kes on täis Teda ja Tema sõna, elab pidevalt üleloomulikku ja vaimu täis elu.

3) See küsimus on küsitud vist eelarvamusega, et kui oled kristlane, siis pead tingimata surema kõigele mis on fun.
Kui ma sinust õieti aru sain, siis vastan et nii see ikka päris ei ole.  Religioon ja surnud käskude tagaajamine, eesmärgita lihasuretamine ja muu selline "harrastus" ei näita minit kristlust.  Tegelikult võib seda kõike harrastada ilma kristlaseks olemiseta. Ütleksin nii, et sa võid harrastada kristlust või kristlikke printsiipe, ilma kristust isiklikult tundmata.
Jeesus kutus inimesi osadusse Jumalaga ja oma elu muutma kõigest halvast ehk meelt parandama. Peaks küsima sinu käest, et mida sa mõtled inimlike mõnude all? Kui mõtled joomist, ohjeldamatut pidutsemist, narkootikume jms.. siis jah inimene kes on kristusega osaduses, mitte ei tohi vaid ta ei taha olla sellega osaduses. Muud mõnud... ma ei tea küll mis mul keelatud peaks olema.
Kirikus käin mina rõõmuga, teen seal muusikat, kiidame Jumalat, kuulame jutlust oleme osaduses jne.
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

« Vasta #3 on: 23.02.2005, kell 13:14 »

Tsiteeri
Esiteks - ma tunnistan teile üles, õed-vennad, et ma ei ole usklik inimene. Ma loodan, et ma juba selle eest bänni ei saa, kuna mul on jäänud sellest foorumist mulje kui üpriski intolerantsest ja hästi range tsensuuriga urkast. Või kohast, noh...

Selle mulje on siin mananud need, kes ei saa siin Delfist tulles plätserdada, mustada ja rõvetseda! Nemad vinguvad siin nagu sead (sry väljenduse pärast aga just nii see kõrvu kõlama jääb) et neile on liiga tehtud ja kristlased on kurjad jms. Kahjuks on see kristlastevaheline foorum ja administraatorid kustutavad asju selle eesmärgiga, et õed-vennad ei pea rämpsuhunniku keskelt siis otsima, et äkki on paar kristliku sisuga teemat ka! Siin tõesti ei saa irvitada Jumala asjade üle ja saata usklikke piiiiikalt kuhuiganes! Siin ei saa seda nii nagu päriselus ei saa - pole 10 aasta jooksul näind, et mingid vandid vajuvad teenistusele sisse ja kukuvad maailma paranadama. Ometi siin on neid vante jalaga segada, kes tulevad siin maailma parandama ja usklikele aru pähe taguma - tegelikus elus on nad vaid tagasihoidlikud ninanokkijad aga siin härga täis Nitzed, Leninid vms.

mis puudtab su küsimusi, loodan, et saad siin mõningaid vastuseid ka oma teema kohta. Liigutrsasin selle küsimuse siia, kuna all küsimuste rubriik on FOORUMI HelpDesk ja sinna kuuluvad tehnilised küsimused - vastused jms.

ole terve!

Heiks
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 193

Elu läheb edasi...

« Vasta #4 on: 23.02.2005, kell 22:42 »

1) Miks te olete usklik?

Sellepärast, et Jumala olemasolu kohta on enam tõendeid kui vastuväiteid.
Sellepärast, et Jumal on reaalselt mu elu muutnud.
Sellepärast, et uskamtu olla on imelik.
Küsimus sulle: miks sa ei usu Jumala olemasolu? Tõesta, et Teda pole olemas.

2) Mida te usute? Jumalat? Kes on Jumal? Ma isiklikult tunnen üht jumalat, kuid tema nimi kirjutatakse üldjuhul väikese tähega..

Jah, usun Jumalt. Seda Jumalat kes on loonud kogu universumi, kõik mida näeme ja ka selle osa mida me ei näe ega tunne veel.
Küsimus sulle: mida sa peale hakkad oma väikese tähega jumalaga? Mismoodi ta reaalselt su elu mõjutab? Mis mõte selle uskumisel on?

3) Mida te enda elu juurde kuuluvaid mõnusid (täiesti inimlikke mõnusid, muuseas) kõrvale jättes paremat vastu saate? Miks on kirikus vahva käia? Ma kah käin kirikus...okei ei käi - aga vahel ikka, sest kirkiud on ilusad...

Ma ei ole mingeid mõnusid kõrvale jätnud, pigem juurde saanud. Täpsusta palun oma küsimust.

Mul on mu kodukirikus on vahva käia, sest saan sealt omale nö vaimulikku toitu, meelelahutust, suhtlust ja kogen head ja tervet atmosfääri.

Kas vastas su küsimusetele? Kui ei, siis täpsusta.

Heiks
katariina
Külaline

« Vasta #5 on: 13.05.2005, kell 00:37 »

1) Olen pärit usklikust perest, lapsena ristitud ja minu jaoks on see nö. sündimisest saadik loomulik olek.

2) Usun Isa, Poega ja Püha Vaimu. Nemad see Jumal ongi.

3) Mul on kindel teadmine, et ma ei ole üksi, olgu siis rõõmu või murega. Kirikus on vahva käia, kuna esiteks tekib seal sügavam tunne Jumala ligiolekust, teiseks kinnitab liturgial osalemine ja armulauast osasaamine mu usku. Lisaboonusena võib öelda, et seal on ka väga toredad inimesed.
Tegija

Vastust: 996

Issanda kartus on tunnetuse algus.

« Vasta #6 on: 13.05.2005, kell 15:35 »

On jäänud mulje seda foorumit lugedes, et teatud osa forumantidest on siiralt usklikud inimesed ja neile see teema suunatud ongi.
Nimelt tekkisid mul mõned küsimused teile, usklikele:

1) Miks te olete usklik? Jah, ma tean, et se kõlab tobedalt ja nö klizheeliselt, kuid samas on see igati ratsionaalne küsimus, mille taga on puhtinimlik huvi!
Ja ma juba eeldan, et seda teemat lugedes võib nii mõnigi mulle vastata, et "kui sa ei ole usklik, kao siit foorumist minema" ja, et "aga miks sa ise ei ole? põhjenda!" jne, aga antud juhul olen mina just see küsija ja minul on õigus saada see vastus enne. Küsimusele ei vastata küsimusega!

Palun olge nii kristlikud ja vastake mulle!

1)kui ma kunagi aastaid tagasi konfutsiuse õpetust uurisin,siis jäi sealt kõrvade vahele lause:teeni oma jumalaid,kuni sul elu päevi on.a konfutsius pole jumalaks kedad pakkund,siis hakkasin otsima,algul islami teooria, a hiljem vabakoguduses kohtusin Jumalaga,nuhh ja nüid olengi usklik.tagant järele tegelt ütlen,et ei ole mina Jumalat valinud,pigem Tema kutsus ja valis minu.
2)tjah,grammatiliselt on nii ja naa,võib kirjutada jumal ja võib ka Jumal,oleneb kontekstist.minu jaoks on Jumal isik,kes on kolmainsus,ehk siis Isa, Poeg (Jeesus Kristus) ja Püha Vaim
Usu tunnistus:
Mina usun Jumalasse,kõigeväelisse Isasse,taeva ja maa Loojasse.Ja Jeesusesse Kristusesse,Tema ainsasse Pojasse,meie Issandasse,kes on saadud Pühast Vaimust,ilmale tulnud neitsi Maarjast,kannatanud Pontus Pilaatuse all,risti löödud,surnud ja maha maetud,alla läinud surmavalda,kolmandal päeval ülestõusnud surnuist,üles läinud taeva,istub Jumala,oma kõigeväelise Isa paremal käel,sealt Tema tuleb kohut mõistma elavate ja surnute üle.Mina usun Pühasse Vaimusse,üht püha kristlikku Kirikut,pühade osadust,pattude andeksandmist,ihu ülestõusmist ja igavest elu.
3)kes on maitsnud Jumala andi,see ei taha enam midagi muud...
Tegija

« Vasta #7 on: 03.06.2005, kell 00:47 »

kes on Jumal?vastan:
2 Moosese raamat 33 peatükk
17 Ja Issand vastas Moosesele: «Mina teengi nõnda, nagu oled soovinud, sest sa oled armu leidnud minu silmis ja ma tunnen sind nimepidi.»
18 Aga Mooses ütles: «Näita siis mulle oma auhiilgust!»
19 Ja Tema vastas: «Ma lasen sinu eest mööduda kogu oma ilu ja kuulutan sinu ees Issanda nime. Ja ma olen armuline, kellele olen armuline, ja halastan, kelle peale halastan.»

2 Moosese 34 peatükk

6 Ja Issand möödus tema eest ning hüüdis: «Issand, Issand on halastaja ja armuline Jumal, pika meelega ja rikas heldusest ning tõest,
7 kes säilitab heldust tuhandeile, annab andeks ülekohtu ja üleastumised ning patu, aga kes siiski ei jäta süüdlast karistamata, vaid nuhtleb vanemate patud lastele ja lastelastele kolmanda ja neljanda põlveni

Usamees
Külaline

« Vasta #8 on: 20.07.2005, kell 02:00 »

Miks ma olen usklik?Sest yhel pa"eval oli mul lihdsalt valik kas  olla edasi kurjategija,varas jne.v@i v@tta vastu uus elu.Mina valisin Elu Jeesusega,sest esimene varjant ei to'o'danud. Kes ytles et elu Jumalaga pole fun?!!! Ma olen oma elus  la"bi katsunud kogu selle maailma l@bud,raha,kuulsuse,l@bustused  ja v@in kinnitada et see on k@ik tyhisuste tyhisus nagu Koguja ytles.Kirikus ma saan olla see kes ma olen isegi oma vidagega,ma ei pea na"itlema,esinema,ma olen MINA ISE.ja see on palju parem.Ainult Vaba inime saab olla @nnelik
versus
Külaline

« Vasta #9 on: 31.07.2005, kell 14:16 »

Minul oleks veel paar küsimust:

Inimesed pöörduvad ristiusku alles viimases hädas(TAVALISELT) Enne seda ei ole neil Jumalast sooja egakülma. siis aga veereb elu rappa, lapsed jäävad haigeks, maja põleb maha, koer sureb ära mida kõike veel. Vat siis alles muututakse usklikuks, hakatakse Jumalat kummardama. Kas Jumal seda sallib? Kui ja siis peab ta kül pika meelega olema.

ja veel. Näiteks kui inimene on eluaeg valetanud, varastanud, tapnud, petnud, laimanud jne. Aga oma viimasel eluaastal pöörab oma elus nö. uue lehekülje ja hakkab ristiusklikuks... Käib iga päev kirikus, palub oma patud andeks, annetab kirikule jne. jne. ja seda kõike sügavas usus jumalasse. Kas ta lõpuks pääseb siis paradiisi???
Tanel
Külaline

« Vasta #10 on: 01.08.2005, kell 00:15 »

Mind huvitab, kui paljusi kristlasi sa tunned, et võid öelda "tavaliselt". Minul nimelt küll midagi sellist ette ei tule. Kindlasti selliseid juhtumeid on, aga need on erandid!
     Teiseks, taevasse saab inimene siis, kui ta on andnud oma elu Jumalale st saanud päästetud. Selle kohta loe siit http://foorum.usk.ee/index.php?board=21;action=display;threadid=1068
Tegija

« Vasta #11 on: 01.08.2005, kell 10:04 »

Minul oleks veel paar küsimust:

Inimesed pöörduvad ristiusku alles viimases hädas(TAVALISELT) Enne seda ei ole neil Jumalast sooja egakülma. siis aga veereb elu rappa, lapsed jäävad haigeks, maja põleb maha, koer sureb ära mida kõike veel. Vat siis alles muututakse usklikuks, hakatakse Jumalat kummardama. Kas Jumal seda sallib? Kui ja siis peab ta kül pika meelega olema.

ja veel. Näiteks kui inimene on eluaeg valetanud, varastanud, tapnud, petnud, laimanud jne. Aga oma viimasel eluaastal pöörab oma elus nö. uue lehekülje ja hakkab ristiusklikuks... Käib iga päev kirikus, palub oma patud andeks, annetab kirikule jne. jne. ja seda kõike sügavas usus jumalasse. Kas ta lõpuks pääseb siis paradiisi???

1.nujah,muidugi on hea,kui inime märkab Jumalat appi hüüdasiis kui on head päevad,kuid seda teevad väga vähesed.see pärast laseb(mitte ei saada)  Jumal inimese ellu tulla viletsaid aegu,et inime märkaks Jumalat otsida,sest Jumala tahe on inimest päästa hukatusest.

2.luuka 23
39 Aga üks ristil rippuvaist kurjategijaist teotas Jeesust: «Eks sa ole Messias? Päästa siis iseennast ja meid!»
40 Aga teine sõitles teda: «Karda ometi Jumalat, kuna sa oled sellesama karistuse all!
41 Meie küll õigusega, sest me saame kätte, mis meie teod on väärt, aga tema ei ole teinud midagi sündmatut.»
42 Ja ta ütles: «Jeesus, mõtle minu peale, kui sa tuled oma kuningriiki!»
43 Ja Jeesus ütles talle: «Tõesti, ma ütlen sulle, juba täna oled sa koos minuga paradiisis.»

tjah,Jumala arm on suurem,kui me ette kujutada oskame.
see kurjategija sai armu viimasel minutil, ehkki ta oli eluaeg ainult kurja teinud.
Margus
Külaline

« Vasta #12 on: 01.08.2005, kell 10:12 »

versus,
asi on selles et see kes andestab, on ikkagi Jumal, mitte inimene. Inimene maksab kätte, igal võimalikul viisil! Ent Jumal armastab ja ka andestab, sest inimene on tema looming, tema armastuse väljendus. Ja Jumal tahab inimesele anda head.
reno
Algaja
**

Vastust: 67

« Vasta #13 on: 26.09.2005, kell 19:55 »

Usu tunnistus:
Mina usun Jumalasse,kõigeväelisse Isasse,taeva ja maa Loojasse.Ja Jeesusesse Kristusesse,Tema ainsasse Pojasse,meie Issandasse,kes on saadud Pühast Vaimust,ilmale tulnud neitsi Maarjast,kannatanud Pontus Pilaatuse all,risti löödud,surnud ja maha maetud,alla läinud surmavalda,kolmandal päeval ülestõusnud surnuist,üles läinud taeva,istub Jumala,oma kõigeväelise Isa paremal käel,sealt Tema tuleb kohut mõistma elavate ja surnute üle.Mina usun Pühasse Vaimusse,üht püha kristlikku Kirikut,pühade osadust,pattude andeksandmist,ihu ülestõusmist ja igavest elu.

Usu tunnistamine on üks ilusamaid toiminguid meie elus, sündigu see siis teiste, või meie endi kinnituseks.
   Antud usutunnistuses lause "üht püha kristlikku kirikut" on kuidagi usupoliitilise alatooniga. Algsetes materjalides, mis minul on kasutada väljendub lause teisiti: "üht püha ristikogudust". Väljend: "Püha Ristikogudus" viitab sellele hulgale, keda Jumal ise on omade hulka arvanud ja kohe kindlasti mitte ei ole need inimesed ühe nimega kirikust üle maailma.  Ka ihu ülestõusmisega ei saa me nõus olla (algselt surnute ülestõusmine). 1 Kor 15:44maine ihu külvatakse, vaimne ihu äratatakse üles. (Loe terve peatükk 1Kor 15.)  

Tunnistus Kristusest; Tema surmast, ülessetõusmisest, lunastustööst püsigu ikka meie südametes kindlana.
Tony
Edasijõudnu

Vastust: 198

Vastus: Paar usuteemalist küsimust
« Vasta #14 on: 21.10.2011, kell 08:55 »

Viimasest postitusest sel teemal on juba nii mõnigi aasta möödunud, aga mis seal ikka, sest nii mõnigi võib seda jälle lugema sattuda. Kribin ka oma primitiivse mõtte siia.
Ma ausalt öeldes ei teagi miks ma usklik olen, nii palju kui ennast mäletan olen juba väiksest peale arvanud, et Jumal on olemas. Ühtegi uskliku peres polnud kes mind oleks mõjutada saanud. Lihtsalt mulle on usk olnud väiksest peale täiesti loomulik olemise vorm. Ma ei mäleta ühtegi hetke kus oleksin selles kahelnud.
Väga lakooniline seletus minu poolt, aga vabandan mitteusklike ees, et ei oska matemaatiliste arvutuste ja füüsikaliste katsetega tõestada Tema olemasolu.

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam