Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
17.01.2018, kell 22:07
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Igapäevane kristlik elu (praktiline elu)  |  Tervislik elu (hing ja ihu)  |  Ained, mis meie tervist kahjustavad « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Ained, mis meie tervist kahjustavad  (Loetud 20365 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Ained, mis meie tervist kahjustavad
« on: 01.03.2005, kell 09:20 »

Ained, mis meie tervist kahjustavad

Meie igapäevases toidus ja kodukeemias leidub hulgaliselt kemikaale, mis võivad tervisele ohtlikud olla. Seepärast on mõned riigid tervisekaitseametite nõu kuulda võtnud ning mitmed kahjulikke aineid sisaldavad tooted müügilt ära koristanud.

Välisajakirjanduse Põhjal Triin ThalheimHUULED LÖÖVALT ILUSAKS: USA teadlaste sõnul põhjustab huulepulkades olev kemikaal kollane nr. 10 astmat ja lööbeid.

Siin on ülevaade kemikaalidest, mis meie toidus leiduvad ning mis võivad haigusi põhjustada.

Tartrasiin

Mis see on? Kollane toiduvärv, mida valmistatakse naftast. Seda kasutatakse mitmetes magustoitudes nagu tordid, koogid, puuviljapudingid ja kastmed. Munavabrikutes lisatakse munadele tartrasiini, et munakollaste värv oleks intensiivsem.

Riskid: põhjustab allergilisi reaktsioone, eriti nende hulgas, kes on allergilised aspiriinile. Samuti põhjustab nahaallergiaid ja hingamisprobleeme. Võib vastuvõtlikes lastes esile kutsuda hüperaktiivsust.

Keelatud: Soomes ja Norras.

Päikeseloojangukollane

Mis see on? Veel üks kollane toiduvärv, tuntud ka FD&C kollane nr. 6 nime all. Kasutatakse maisihelvestes, snäkkides, maiustustes, jäätistes ja karastusjookides.

Riskid: on seostatud kromosoomikahjustuste, neerukasvajate, löövete, iivelduse ja oksendamise ning samuti hüperaktiivsusega.

Keelatud: Soomes ja Norras.

Dursban

Mis see on? Laialt käibel olev kodudes kasutatav kahjuritõrje, mida kasutatakse kirpudest, termiitidest või teistest parasiitidest lahtisaamiseks.

Riskid: USA teadlased väidavad, et see võib tekitada närvikahjustusi, eriti lastel.

Keelatud: USAs ja paljudes Euroopa riikides.

E952

Mis see on? Kalorivaba kunstlik suhkruasendaja, mida kasutatakse karastusjookides ja paljudes magustoitudes, nt. marmelaadis. E952 on suhkrust 30-40 korda magusam.

Riskid: põhjustas USAs tohutu tervisepaanika, kui testid rottidega näitasid, et aine võib tekitada põievähki.

Keelatud: USAs.

Lisanditega maisihelbed

Mis see on? Maisihelbed, kuhu on lisatud vitamiine ja mineraale.

Riskid: lisatud vitamiinid ja mineraalid viivad lisaainete ülekülluseni organismis.

Keelatud: Taanis korjati lettidelt 18 Kelloggsi maisihelbetoodet.

Formaldehüüd

Mis see on? Säilitusaine, mida kasutatakse šampoonides, palsamites, vannivahtudes, antibakteriaalsetes seepides ja teatud küünetugevdajates.

Riskid: mõned eksperdid usuvad, et võib soodustada vähi teket.

Keelatud: Jaapanis ja Rootsis.

Efedra

Mis see on? Taimne stimulant, mida tuntakse ka Ma-Huangi nime all. Kasutatakse mitmetes kõhnumistablettides. Aitab isu vähendada ja annab energiat.

Riskid: seostatakse südameatakkide ja insultidega.

Keelatud: USAs.

Paraquat

Mis see on? Putukamürk, mida kasutatakse viljapõldude kahjuritest puhastamiseks.

Riskid: mürgi kasutamine lõppenud mitmetele taimepritsijatele surmaga.

Keelatud: Malaisias.

E123

Mis see on? Toiduvärvi E123 tuntakse ka FD&C punane nr. 2, happeline punane nr. 27 ja toidupunane nr. 9 nime all. Kasutatakse puuviljamagustoitudes ja puuviljamaitselistes täidistes.

Riskid: põhjustab astmat, ekseemi ja hüperaktiivsust. Võib põhjustada sünnidefekte ja nurisünnitust, maksaprobleeme ja vähki.

Keelatud: USAs, Norras, Austrias, Rootsis ja Venemaal.

FD&C kollane nr. 10

Mis see on? Huulepulkades, juuk­setoodetes, parfüümides ja mitmetes tablettides kasutatav värv.

Riskid: terviseeksperdid väidavad, et kollane nr. 10 põhjustab astmat, lööbeid ja hüperaktiivsust.

Keelatud: Jaapanis, USAs ja Norras

-----------------------------------------------

Allikas: SLÕhtuleht online
Logged

Kadri
Külaline


E-mail
Re:Ained, mis meie tervist kahjustavad
« Vasta #1 on: 01.03.2005, kell 15:57 »

juhuks, kui keegi ei ole teadlik: http://www.sahver.ee/247.html on loetelu erinevatest E-tähisega lisaainetest toidus ja nende mõjust organismile.

lisaks sain kunagi sellise meili, loodan, et autor ei pahanda, et selle siia lisan:

"Meie sugulane Dr. Raul Mardi on teinud ära suure töö ja teinud kokkuvõtte kõige ohtlikematest lisaainetest inimorganismile. Ta kasutab seda tabelit igapäevaselt ise ja ta kirjutas need ka mulle üles. See väike lipik mahub hõlpsasti rahakoti vahele ja poes on teda kerge kasutada. Ma kasutan seda kui poes toiduaineid valin. Kui tekib kahtlus, on lihtne selle tabeli abil võrrelda. Igatahes on meil võimalik olla asjast teadlik ja teha oma valik.
Seda võib vabalt levitada, sest ega üldiselt rahva hulgas on seda infi vähe.
Teatakse, et E värk ei ole hea, aga vaevalt paljud teavad, mis otseselt meie kehas vähki tekitab.

Õnnistatud õhtut,

Veljo
(Oleviste kiriku noortepastor)KANTSEROGEENSED EHK VÄHKI TEKITAVAD LISAAINED

E    - 102, 110, 120, 123, 124, 127, 132,  151

       ( kollane)   (punane)             (punane)(sinine)(must) -
TOIDUVÄRVID

E  - 249-252, 280-283 SÄILITUSAINED
E  - 320, 321, 338, 341 ANTIOKSÜDANDID
E -  400-405,407,450-452 STABILISAATORID,PAKSENDAJAD E - 952 TSÜKLAMAAT,E – 954 (sahhariin) KUNSTLIKUD MAGUSAINED"

Logged
Kartul
Külaline


E-mail
Re:Ained, mis meie tervist kahjustavad
« Vasta #2 on: 01.03.2005, kell 17:26 »

Eh, põhimõtteliselt tekitab (soodustab) kõik vähki, sealjuures ka vananemine Smiley Aga täielikku keemiat tõesti ei tasu suhu toppida (kui saad hammustada, siis ära hammusta kõike!).

Muide, kas mitte energiajoogid ei sisalda mingit tapvat kraami?
Logged
Andrus
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 355

määä


Re:Ained, mis meie tervist kahjustavad
« Vasta #3 on: 01.03.2005, kell 23:21 »

Oh jah mida tapvat ja kahjulikku meie ümber ei oleks, alustades seinavärvist, laminaatparketist ..... list oleks tohutu  Grin ...... Minu naiseõde on õppinud toitlustamist TPÜ-s... milliseid loenguid on ta meile pidanud, ei tohi osta seda ja seda, need ja tood E-d ja säilitusained... energiajookide poole ei luba ta vaadatagi!  Roll Eyes
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Ained, mis meie tervist kahjustavad
« Vasta #4 on: 02.03.2005, kell 10:26 »

Õnneks on olnud kodanikele ka selgitavaid saateid, kus on ära toodud see EE-hulluse paanika" ja mõni aeg tagasi tutvusin ka nende E ainetega. Tuleb välja, et vaid teatud E ained on sellised kahtlased, kui mitte kahjulikud. Paljud E ained aga on looduslikud ühendid ja neile on lihtsalt selline märgistus pandud. Seega eks iga asi paisutatakse üle.

Samas, miks on nii palju haigusi ja paljud on plahvatuslikult kasvanud! Põhjuseid on ma usun sadu ja nende asjade kokkulangevus ja sümbioos annab meile tulemi, kus üsna raske niite vedada, mis see täpselt on! Elame neetud planeedil, mida inimesed veel agaramalt kõikvõimaliku keemiaga risustavad!

Kadri selline nimekiri rahakoti vahel on tore aga suunab inimesed hirmu ja HIRM on vaimne faktor, miks õnnetused ja hädad vahel just seda inimest tabavad!

Samas räägitakse üsna vähe KODUKEEMIAST, mida me kõik laristame ja lahmime ette ja taha! Selle alast valgustustööd tegi kunagi keemikust Goldenware vms. müügiagent, kellega niisama juttu jäin kuskil puhuma. Muide, kas teate, et nn. ÜLISTATUD JA KÕRGEKS TÕSTETUD FAIRI kohta on tehtud laborites katseid ja on selgunud, et Fairi osakesed ei tulnud nõudelt ära peale 1200 -ndat loputust  Shocked Seega ahmige aga keemiat - peaasi, et teles reklaamitakse ja küll perenaised alles kiidavad seda FAIRIT :p Või WC pottide puhastusvahendid. Inimesed hoidke 200 m kaugusele kõikvõimalikest DOMESTOSEST jms. Selliseid peaksite rebiraatoriga panema ja ruumides peaks olema keemialborile omane tuulutus - väljatõmme! Euroopas on siin seal isegi avastatud kaudseid seoseid raseduste katkemisi naine sai külas olles keemiaaurudest osa või hingamisteede haigused, kus kahtlustatakse kodukeemiat! Ma usun, et kodukeemial on isegi suurem mürgitamismõju, kui selle sissesöödavl toidul (kuna lihtne eestlane sööb üsna kodumaist ja lihtsat toitu). Aga kõik präänikud, mis seisavad kuni aastani 2038 palun ärge neid sööge, neid ei puuduta isegi NÄRILISED!

Toon teile vahva näite päriselust! Kuna endal väike kogemus aednikuna ja õunet realiseerimisest, siis:

PALUN olge väga tähelpanelikud, mis puuvilju te ostate!

Nimelt, mürgitatakse Poolas õunu u. 4-6 korda (Eestis maks 1-2 korda, koduaias võibolla üldsegi mitte). See mürk ladestub koore alla ja õuna õisiku otsa ja varre ümbrusse. Sellest vabanete osaliselt, kui koorite õuna 3 mm koore ära ja SÜDAME PEATE VÄLJA LÕIKAMA. Ausaltöeldes vahel ostan õunu poest aga sel juhul Eesti aiandite omasid või välismaiseid nuusutan. Kui värv on elutu ja veidralt sädelev ja pealegi haioseb kemikaali järgi, siis vat see on MÜRK! Eesti ühe suurima puuviljahulgilao omanik rääkis vahel vahvaid lugusid:

Ladu oli kaupa täis alates kartulitest ja kapsastest kuni peenete ja kalliste puuviljadeni. Mida rotid tegid: oli sektsioone ja virnasid, millest nad läksid kaugelt ja kaarega mööda - kenda ja maitsvad õunad, pirnid - banaanid jms. Ja siis leidsid rotid kuskilt lao servas kas kaalikakastid või õunakasti ja järasid neid aga keemiast kõndisid KAAREGA MÖÖDA!

Seega tasub ikka tähele panna, mida suust sisse ajad. Ja kodukeemiaga tuleks olla tõsiselt ettevaatlik!
Logged

conspiracy
Külaline


E-mail
Re:Ained, mis meie tervist kahjustavad
« Vasta #5 on: 02.03.2005, kell 12:23 »

siiski keskmine eluiga pikeneb jätkuvalt.
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Ained, mis meie tervist kahjustavad
« Vasta #6 on: 02.03.2005, kell 15:43 »

siiski keskmine eluiga pikeneb jätkuvalt.

Äkki tsiteerid kus? Teada on et heaoluühiskonnas Ameerikas küll! Aga Eestis? Oh ei! Kuigi kolhoosi ränga töö alla inimesed vajusid loogu maha siis ometigi on Eestis viimaste aastate meeste keskmine eluiga jubedaks läinud.

ja mida ütleb meile keskmine eluiga? Kellele keemia saatuslikuks saab need läävad nii ehk naa varem. Kas sul on täielik statistika palju enne haigustesse surid ja nüüd? Kui keemi kätte ei sure, siis kes seda hauani ahmivad topivad ennast säilitusaineid äkki tahtlikult sisse, et nende keha ei kõduneks.
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Ained, mis meie tervist kahjustavad
« Vasta #7 on: 04.03.2005, kell 09:58 »

Oot äkki keegi valgustaks mind nende energiajookide vallas. Noored no kaanivad iga päev seda, paljud tuttvaad teismeliseld limpsivad seda tõesti pea iga päev!

Seal on 2 peamist toniseerivat ainet:

kofeiin
tauriin

Esimene on ammuteada mürk mida vanemad inimesed joovad aga keegi sellest ju ei räägi :p

Tauriin, selle aine kohta mäletan, et kunagi oli teatud loomadele antavas topingines - kasvustimulaatoris seda ainet ohtralt sees!

Muu on mingid: vesi, suhkur, happelisuse regulaator, sidrunhape, süsihappegaas, + hunnik vitamiine ja nagu ikka kõigele lisaks säilitusaine sedapuhku E211

Mis seal siis see tappev on?
Logged

kirill
Külaline


E-mail
Re:Ained, mis meie tervist kahjustavad
« Vasta #8 on: 05.03.2005, kell 00:09 »

Äkki tsiteerid kus? Teada on et heaoluühiskonnas Ameerikas küll! Aga Eestis? Oh ei! Kuigi kolhoosi ränga töö alla inimesed vajusid loogu maha siis ometigi on Eestis viimaste aastate meeste keskmine eluiga jubedaks läinud.

ja mida ütleb meile keskmine eluiga? Kellele keemia saatuslikuks saab need läävad nii ehk naa varem. Kas sul on täielik statistika palju enne haigustesse surid ja nüüd? Kui keemi kätte ei sure, siis kes seda hauani ahmivad topivad ennast säilitusaineid äkki tahtlikult sisse, et nende keha ei kõduneks.

Crusoe, saa sellest juba kord üle: Ameerika ei ole heaoluühiskond. Ameerika on riik, kus tootmine on välja viidud ja inimesed on tööta, inimesed on tänaval. Omal ajal ta muidugi oli üsnagi sarnane heaoluühiskonnale, aga tugevat sotsiaalpoliitikat ei ole neil kunagi olnud. Lihtsalt suurem finants, millega oma asju ära maksta.


Tsiteeri
Tauriin, selle aine kohta mäletan, et kunagi oli teatud loomadele antavas topingines - kasvustimulaatoris seda ainet ohtralt sees!

Tauriin mõjub neerudele
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Ained, mis meie tervist kahjustavad
« Vasta #9 on: 05.03.2005, kell 22:27 »

Tauriin:

Kirjeldus
Tauriin oli vähe tuntud, sest valkudes teda ei leidu. Nüüdisajal on ta meditsiini jaoks "taasavastatud" väävlit sisaldav aminohape, mis moodustub metioniinist. See aminohape on oluline imikute toitesegude komponent. Toitesegu koostise lähendamiseks rinnapiimale lisatakse alates 1984. aastast kvaliteetsetele kuivsegudele tauriini. Vabadest aminohapetest on just tauriini rinnapiimas kõige rohkem (vereplasmas on selle ühendi sisaldus 0,2-0,8 mg%). Tauriini allikateks on loomsed valgud, kuid ta puudub täielikult taimses toidus. Tauriin osaleb sapphapete sünteesis, südamelöökide regulatsioonis, aju neuronite ja kesknärvisüsteemi aktiivsuses, membraanide stabiilsuse säilitamisel ja nägemisfunktsioonis. Tauriini tausta iseloomustatakse märksõnaga stabiliseerimine.
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Ained, mis meie tervist kahjustavad
« Vasta #10 on: 05.03.2005, kell 22:30 »

Energiajook - kas ohtlik või ohutu?

Eestis on müügile ilmunud uued joogid - energiajoogid Guvi ja Red Energy. Guvit toodetakse Saksamaal, Eestisse on toodud ta Hollandi ladudest. Red Energy tegijad asuvad Austrias.

Väidetavalt on alkoholi ja tablette tarvitamata Guvi ja Red Energy joomisel võimalik saada peotuju. Aga kas need toovad kaasa ka ohtusid?

Pool purki jõujooki Red Energy joonud mees oleks arstide hinnangul äärepealt elu kaotanud, kirjutas 14. novembri «Päevaleht». 25-aastane mees jõi koos sõbraga ära 330-milliliitrise purgi energiajooki ja sõitis siis koju.

Kodus hakkas tal nii halb, et isa kutsus kiirabi. Vaatamata kiirabi tehtud süstile ei läinud 170ni tõusnud vererõhk alla, mees viidi haiglasse. Haiglas ütlesid arstid, et ilma süstita poleks noor mees südamepuperdamisele enam üle poole tunni vastu pidanud.

Guvit Eestisse toova aktsiaseltsi tegevdirektor Tiit Sau, kes 1995. aasta augustis tabati võltsitud maksekorraldusega Keila Panga Tallinna osakonnast üle 875 000 krooni väljapetmisel, on «Äripäevale» tunnistanud, et kui Guvit juuakse liiga palju, muutub jook tervisele ohtlikuks.

Millest energiajoogid koosnevad?

Guvit müüakse 250-grammistes atraktiivselt kujundatud alumiiniumpurkides, mille keskmine müügihind on 25 krooni.

Purgile kleebitud eestikeelse kleepsildi pealt võib lugeda, et jook koosneb veest, glükoosisiirupist, tauriinist, L-fenülatiinist, aromisaatorist, kofeiinist, karboonhappest, vitamiinidest ja joogi baasist. Joogi baas koosneb sidrunhappest, karamellilisandist ja hapendajatest.Tark inimene saab aru, et silt on vigane.

Red Energyt müüakse 330-grammistes alumiiniumpurkides.

«Red Energy ja Guvi erinevad koostiselt, selle hulgas ka lõhnaainetelt. Üks firma kasutab üht, teine teist lõhnaainet. Me ei tea, missuguseid, sest tootjad peavad seda firmasaladuseks,» ütles Leili Kasak riigi tervisekaitseametist «Kasule».

25. oktoobri «Eesti Ekspressis» kirjutati, et Guvi sisaldab ka guaraanat. Guaraana ehk paulliinia cupana on Lõuna-Ameerikas kasvav saapiumiliste sugukonda kuuluv puu, selgitas «Kasule» TÜ botaanikaaia vanemaednik Jaan Tänavots. Guaraana sisaldab toniseeriva toimega alkaloidi guaraniini. See aine on kolm korda tugevama mõjuga kui kofeiin. Guaraanast valmistatud märjukest joovad meeleldi ka Lõuna-Ameerika kohalikud elanikud.

«Guvi sisaldab guaraana aroomainet,» täpsustas Leili Kasak.

Kas uus limonaad?

Heino Lutsoja riigi tervisekaitseametist ütles «Kasule», et energiajoogis sisalduv tauriin pole tervisele kahjulik. Tauriin võtab ära näljatunde, seda kasutatakse karastusjookides, näiteks Coca-Colas. Ka energiajookide kofeiinisisaldus on umbes sama mis Coca-Colas.

Mõned energiajoogi tarvitajad on kaevanud, et ei saa pärast magada, tekivad energia ülejäägid. «Seda põhjustab kofeiin. Tassitäis oakohvi ja sama suur kogus energiajooki sisaldab umbes samasuguse hulga kofeiini,» ütles Leili Kasak.

Heino Lutsoja sõnul ei ületa purgitäies energiajoogis sisalduv vitamiinihulk inimese päevast vajadust sel juhul, kui inimene toitub päeval ainult energiajoogist. Iga lisanduv suutäis toitu kannab inimese organismi aga vitamiinide üledoseerimise suunas. Tervisehäire vitamiinide üledoosist ilmneb tavaliselt pikemas perspektiivis. Leili Kasaku sõnul ei tohiks ööpäevas üle ühe purgi energiajooki tarvitada.

Ka riigi raviameti seisukoha järgi peaks energiajoogi purkidel peal olema hoiatav kiri, et jooki ei tohi juua üle ühe purgi ööpäevas.

Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Ained, mis meie tervist kahjustavad
« Vasta #11 on: 19.02.2007, kell 10:47 »

Lühidalt on need E-ained jagatud erinevatesse klassidesse.

E1.. värvained
E2.. säilitusained
E3.. enamasti happelisuse regulaatorid
E4.. emulgaatorid-paksendajad
E5.. happelisus-aluselisus
E6.. kunstlikud lõhnaained
E9.. mitmed kunstlikud magusained jne

Mõistlik on hoiduda E1, E6 ja E9 koodidest, sest nende hulgas on väga vähe ĺooduslikke aineid. Ja taimerasvast, sest kasutatav trans-küllastatud taimeõli ei ole meie organismi poolt omastatav.

E-ainete kohta pikemalt saab lugeda http://en.wikipedia.org/wiki/E_numbers
Logged

hunt
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 35


Hea mees, kes valib jumalatest üheainsa välja!


Vastus: Ained, mis meie tervist kahjustavad
« Vasta #12 on: 25.02.2007, kell 16:01 »

Iga kristlane peaks kindlasti ka ühinema võitlusega DHMO-ga saastamise vastu. DHMO on üks kahjulikumaid aine maal üldse. Vaata lähemalt  http://www.dhmo.org
Logged

Parem veel, kes suretab kõik ülejäänud välja?
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Ained, mis meie tervist kahjustavad
« Vasta #13 on: 05.12.2007, kell 12:44 »

Ühest teisest teemast aktuaalset siia:

See on kahjuks vältimatu, et meie toidulaual on talviti kanaaride GMO tomat, millel on tursa geene, et ta oleks külmapidavam, ning nt eestis ei ole võimalik poest tänasel päeval tervislikku leiba või saia osta, sest kõik on tehtud transrasvhappeid kasutades, mis tänapäeval loetakse juba isegi ohtlikumaks kui paljusid E aineid. Eelista eestimaist: tahad tervislikult siis osta oma viljad tuttava taluniku käest, Poodides müüdav "Eesti asi " pole parem kui poola vahaõunad.

Mis asi võimatu on?

Pole nmõtet üldistada, Me oma perega sööme juba aastaid looduslikke asju ja väldime teadlikult kõike mis on värviline, kus säilutusaineid, maiste - lõhna ja värviparandajad.

See on rohkem VIITSIMISE küsimus. Enamus õigustab ennast selle üldistusega et siis ei ole võimalik ju üldse elada ja mis me ümber ei ole mürgine jms. LOLLUS! On küll võimaliK!

Elustiili - harjumuse jms. küsimus! Soovitan kõigil meelt parandada ja lõpetada Jumala loodud ihu reostamist toiduainete tööstuse soperdisega! Ja siis veel imestatakse

Tsiteeri
Poodides müüdav "Eesti asi " pole parem kui poola vahaõunad.

ASOO! No palun rumala jutu mitte levitamisega tegeleda. Ma ei hakka sulle loendut pidama. Meie perel on ütleme väike viljapuu istandus isis suur õunapuu ja viljapuude aed. Kasvatame enda tarbeks aga ka ära andmiseks ja müügiks. Kui Poolas mürgitatakse 9 korda ja Hispaanias ja veel lõunas alates 12 korda puid, siis meil ehk 1-3 korda. Ilma saab ka aga siis pole need erilist väärt koitanud ja ussitanud õunad. Pealegi on meil piisavalt häid säiltus sorte, milledel on oma vaha. Aga jah paljud ei osta Poola õunu kui mürgised aga ostavad neid Goldeni jms. teisi õune. Aga kurb tõsiasi on et Poolast lõuna poole maades mürgitatakse õunu veel enam. Puuviljadega on kallid selline lugu:

- Taimekaitse herbatsiidid. On avastatud et nendel on kahjulik mõju inimorganismile. Muide aja jooksul on paljusid herbatisiide (loe mürke) keelatud. Need jagunevad siis umbrohu tõrje, mädanike ja hallituste tõrje ja siis putukate tõrje vahenditeks. NAD KÕIK on tegelikult mürgised ja väikesed kogused imenduvad koorest kuni südamikuni välja! Kellel elu armas ja plaan elada pikka iga, siis jäta meelde need 3 taimekaitse herbatsiidi suunda. Mõni ütleb, et Jumal hoiab! Tõsi aga neid kes siis ka usuvad aga teadlikult ka väldivad ja ei ole lohakad oma tervise suhtes. Pealegi Jumal hoiab, see on ju füüsika seaduste vastu, st see eeldab väga suurt usku, suurel osal pole usku isegi nohust terveks saada joostakse aapteeki igasuguste rohtude järgi!!! Asio n naljast väga kaugel!

- Puuviljade vahad. Puuvilju vahatatakse vahadega, mis on tehtud nafta jääkidest ehk siis mineralavahad! Eestis praktiliselt ei müüdagi looduslike mesilasvahadega vahatatud õune. vaha on nimelt siis kaubandusliku välimuse tõstmiseks ja ka säilitajaks. Kuigi igal õunal on sordiomane vaha korraga ennast varustada, siis soovitakse ÜLIÕUNE ja SUPERÕUNASID mida Jumal aga ei ole loonud, mis seisaks palju kuid ja mis oleks superkenad jms. Muide meie istanduses on parimad õunad mitte kõige parema väljanägemisega, sorte on väga palju aga inimene ei rahuldu sellega. Ikka vaha peale ja siis rumalad ahmivad naftajääke sisse! See on hullem kui reaalsus, see on kohutav!

- Õune ja puuvilu pritistakse säilitusainetega. Teatud lahused ja vahad, hoitakse gaasikeskonnas jms. ja sellised puuviljad seisavad kapis 1 aasta. Mul ema hoisis ühte kingitud õuna ja teate seissi kapis u. 1,5 aastat kuivas kokku ja kortsu. Ma tegin Poola õunaga eksperimenti ja sain ligi aasta - KOHUTAV! Meie koduaia õunad kui ei ole sordile omane säilimine, siis mädaneb nädalatega vales temperatuuris jms. Muide olime kord külas siis mu õe tuttaval, kes siis omab Eestis suurimat puuvilja ketti. Kord laos kõndides rääkis seal lugu, et öösel tulevad rotid (see oli juba aastaid tagasi ja see ladu oli üsna sara) ja näed nad lähevad närvivad vaid valikuliselt. Söövad mädand Leedu kartulit, siis mingit veel mõnda asja aga kõnnivad kaarega ilustaest õuntest ja puuviljadest mööda.

Enamus peab ökotoidu propageeriaid äärmuslasteks ja et tegelikult ei ole asi nii hull! tead on veel hullem kui see ökorahvas räägib. Kui Püha Vaim sulle seda näitab ja räägib ja kui õpid ja uurid seda asja, siis sa EHMATAD alguses ikka ära. Kas tõesti mürgitatakse meid raha - kasumi ja äri nimel pea kõigega! Vastus on jah - iha loll maksab kõrget hinda mida ta suust sisse ajab. Keemikute sõber on vähk ja muud kaasaja kabelihaigused!

Üks suure puuvilja keti omanik ütles meile kord, teate ostke neid kalleid Hiina õune, seal kasvatatakse sita sees ja korjatakse käsitsi jms. Nojah ega tarbija ei oska valida, ta ei tea palju asju aga eks see ole igaühe teha. Pärast ei tasu aga Jumalat süüdistada miks ihu on HAIGUSEID täis. Viimase sajadi jooksul on esile kerkinud hiruäratavad vähkkasvajad ja HUNNIKUTES haiguseid mis on vaid selle põlvkonna epideemiad.

"Eesti asi" on kohati väga säästlik su ihule. Jah meil ei ole veel ökotooteid ja mahepõllumehi vähe aga on juba võimalik osta kartulit ja vilja (ka jahu ja muid tooteid) kus ei ole tava väetistega ja taimekaitse herbatsiididega läbi aetud!


Veel soovitan lugeda lehte pillid.usk.ee kui keegi neid neelab siis see arvestagu väga kõrge riskiga VÄHKI põdeda!
Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam