Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
18.01.2018, kell 21:45
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Kuidas saab üldse uskuda evolutsiooni? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] 2 3 | Liigu alla
Autor Teema: Kuidas saab üldse uskuda evolutsiooni?  (Loetud 14960 korda)
han
Külaline

Kuidas saab üldse uskuda evolutsiooni?
« on: 03.03.2005, kell 03:50 »

Vabandan, et tegin uue teema, kuigi siin on evolutsioonialaseid teemasid juba küll ja küll. Aga neid lugedes pani mind imestama see, et leidub nii palju inimesi, kes siiralt usuvad evolutsiooniteooriasse. Ometi on Piibel olemas juba aastatuhandeid ja tänapäeval on pea kõigil võimalus Jumala Sõnaga tutvuda. Ja maailma enda ümber vaadates leiavad Piibli tõed igal sammul kinnitust. Kuidas üldse on võimalik, et leidub inimesi, kes peavad tõeks evolutsiooniteooria väiteid?

Kivikas
Edasijõudnu

Vastust: 105

Oot ma mõtlen veel...

Re:Kuidas saab üldse uskuda evolutsiooni?
« Vasta #1 on: 03.03.2005, kell 09:45 »

Siin on küsimus selles, et kas uskuda Piiblit või uskuda seda, mida me enda ümber näeme ja mida saab inimlike meetoditega testida.
Tuletan sulle meelde, et kõik inimesed ei järgi Piiblit sõna-sõnalt (ka kõik kristlased mitte).

Küsimus on tegelikult laiem: kuidas saavad inimesed ÜLDSE uskuda teadust, kui on olemas Piibel? ET on vaid imepisike osa teadusest. Seega, TERVE teadus on vale? Samas, teaduse vilju sa sööd iga päev. Juba sellega, kui istud arvuti taha.

Ja seda, et evolutsioon vähemalt mingil tasemel toimub, pole mõtet eitada. Kindlasti oled kuulnud sellest, et bakterid omandavad resistentsuse antibiootikumide suhtes, mistõttu ei saa kasutada vanu ravimeid nende poolt põhjustatud haiguste ravimiseks. Seegi on evolutsiooniline muudatus. Küsimus taandub sellele, kas makroevolutsioon toimub või mitte - mikroevolutsiooni toimumises pole vähimatki kahtlust ja kreatsioniste, kes eitavad mikroevolutsiooni, on suhteliselt vähe. Vihjeid sellele kohtab ka Piiblist.
Margus
Külaline

« Vasta #2 on: 03.03.2005, kell 10:33 »

Kivikas, sa mõtled õiges suunas.

Et kuidas oleks asi Jumala vaatevinklist? Jätame kõrvale inimese ja küsime: mis moodi Jumal võiks asja näha? Selge on, et Jumal kasutab loomisel mitmeid meetodeid, kus ta näiteks võtab ühest kohast ja asetab teise (universumis) ehk ei alusta nullist; või võtab ühe materjali ja kujundab sellest toote (inimene). Või jätab teatud asjad lahtiseks ehk on ju selge, et teatud valdkondades ongi kasulik, et asjad kulgeksid arenedes. On ju täiesti arusaadav ja mõistlik kasutada juba olemasolevat. Üldtuntud tõde on - miks leiutada jalgratast, kui see olemas on? - nii võib asju paigutada ümber sobivamasse kohta või kasutada, mõnd osa sellest, või tervikut mujal hea tulemuse huvides, nii võib mõnel asjal lasta kulgeda sootuks omasoodu. Ja ka see on Jumala tahe.

Ei ole mingit alust arvata, et Jumal ei saanud nii toimida kui see on mõistlik, ja seetõttu ei näe mina piibli loomisloos, ajas - ega teaduse versioonides ja avastustes mitte mingit vastuolu, vaid pigem tuleb tunnistada, et Jumal on tark, mõistliku meelega, mitmekülgne ja ettearvamatu, et võis kasutada kõiki võimalikke meetodeid, vajhendeid, et luua midagi nii kordumatult head nagu seda maa on; piibel ju ütleb, et Jumal vaatas seda kõike mis ta oli loonud ja ütles: see on hea. Ja mina julgen väita, et meie maa on tõesti targalt tehtud. Nii et kui keegi tahab näha ühes või teises teaduse avastuses või tulemuses vastuolu piibliga, siis ta muidugi seda leiab, kuid see ei ole vastuolu piiblist tuntud loomislooga, vaid vastuolu inimese kujutlusvõimes kuidas see hea süsteem kokku loodi, komplekteeriti, monteeriti või areneb.
Kivikas
Edasijõudnu

Oot ma mõtlen veel...

« Vasta #3 on: 03.03.2005, kell 11:01 »

See oli jah hästi öeldud.

Saan ma õigesti aru, et teaduse ja Piibli vastuolud ei ole tingitud mitte sellest, et teadus eksib ja kõik teadlased on lollid ja saatanast pimestatud, vaid sellest, et teaduse avastusi TÕLGENDATAKSE valesti, olgu siis ateistide või ka kristlaste endi poolt, sest tõsi ta ju on, et väga paljud neist argumentidest, mida teaduse avastuste vastu tuuakse, põhinevad ilmselgelt väärarusaamadel (mis on ka põhjuseks, miks ma siin foorumis olen mitmel pool rõhutanud, et enne millegi kritiseerimist on tarvis seda asja väga põhjalikult ja üksikasjaliselt tunda ning sellest aru saada, mitte lihtsalt õppida kuskilt internetist pähe rida teaduse vastaseid argumente ja siis need ette vuristada, ise isegi mõistmata, millest jutt käib  - nii võib kergesti ämbrisse astuda. Ja sellised ämbrisseastumised omakorda tekitavad umbusku mitteusklike seas - küsitakse, et kuidas nad saavad seda kritiseerida, kui nad ei paista asja olemustki mõistvatki.

Niisiis ma arvan, et ühelgi kristlasel ei maksa sõna "teadus" kuuldes kohe vihast põlema lahvatada, et mida need ateistid jälle korda on saatnud, vaid tuleks hoopis vaadata, on see ikka tõesti Piibli õpetusega vastuolus või on selle vastuolu leidmine põhjustatud vaid vähestest teadmistest ja vähesest süvenemisest asja sisusse.
Margus
Külaline

« Vasta #4 on: 03.03.2005, kell 11:03 »

Sul on õigus.
han
Külaline

« Vasta #5 on: 03.03.2005, kell 12:19 »

Marx ja Kivikas, teil on täiesti õigus, et teaduse avastuste ja Piibli vahel ei ole mingeid vastuolusid. Küsimus on ainult nende avastuste tõlgendamises. Vaatame siis, et me neid valesti ei tõlgenda! Jumala Sõna on see mõõdupuu, millega asju mõõta.

Kivikas, sa väidad, et me peaksime uskuma teadusesse tervikuna ja seega viimne kui üks teadlaste väide on tõene. See on jabur. Kuidas saab teadusesse tervikuna uskuda?

Kindlasti leidub teaduslikke teooriaid, mis on täiesti õiged - teadlasi on palju ja teooriaid samuti. Aga evolutsiooniteooria nende hulka ei kuulu.

Sa põhjendad üldise evolutsiooni toimumist sellega, et teadlased on avastanud rea nähtusi - muuhulgas sellesama bakterite ravimitele resistentsete tüvede kujunemise - ja nimetavad neid kõiki kokku mikroevolutsiooniks. Sa peaksid teadma, et mikroevolutsiooni tulemusena uusi liike ei teki. Ja kogu see nn "mikroevolutsioon" on täiesti loomulik kaitsemehhanism, mis Jumal on andnud, et tema loodud olendid oleksid täiuslikud ja saaksid hakkama ka muutuvas maailmas.

Meil on olemas Jumala Sõna, kus on selgelt ja ühemõtteliselt kirja pandud sõnum meile. Pole mingit vajadust seda teistmoodi mõista, kui see on kirja pandud. Vaata lahtiste silmadega ringi ja sa näed, et Piibli tõed kehtivad kõikjal, milleks neis siis kahelda?

Kivikas
Edasijõudnu

Oot ma mõtlen veel...

« Vasta #6 on: 03.03.2005, kell 14:23 »

Evolutsiooniteoorial on üks omadus - nimelt ta töötab. Ta seletab meile ära faktid, mida me eluslooduse kohta teame. Seetõttu puudub alus ta lihtsalt prügikasti saata ainult sellepärast, et Piiblis ei ole temast juttu. Piibel on selle koha pealt üldsõnaline raamat ja ei ole kahte kristlast, kes Piiblit 100% ühtemoodi mõistaksid - olen kindel, et kui Piibli üksikasjaline arutelu teha siin foorumis, siis oleks see selgelt näha. Minu meelest ei ole kuskil Piiblis öeldud, et liigid ei saa mitte mingil juhul mitte kunagi muutuda. Või on?

Suur osa evolutsiooniteooriast tegelebki mikroevolutsiooniga, mis iseenesest on juba piisav põhjus, et tervet teooriat mitte ära visata. Samas ei tegele ET karvavõrdki asjadega, mida kreatsionistid talle sageli omistavad - nimelt Universumi tekkimine, tähtede ja planeetide moodustumine - need kõik on hoopis teiste teadusharude uurimisobjektid, millel ET seisukohast pole mingi tähtsust. Isegi elu tekkimine Maal ei kuulu ET uurimise alla, sellega tegeleb üks teine teooria nimega abiogeneesiteooria. Evolutsiooni jaoks ei ole vaja muud kui seda, et oleksid olemas elusorganismid ja keskkond, mis neid mõjutab.

Seega sellel, kas elu Maal tekkis ise või lõi selle Jumal, ei ole samuti ET seisukohast tähtsust. Mistõttu ma ei näe ET-s mingit vastuolu Loomisega.

Mis puutub makroevolutsiooni, siis minu meelest on ka sellele Piiblis vihjed olemas. Inglisekeelsetes foorumites ja lehekülgedel olen näinud elavat arutelu selle üle, misasi on ikkagi see "kind", millest Noa paari oma laeva võttis. (mul pole hetkel eestikeelset Piiblit käepärast, kuidas see eesti keelde on tõlgitud?). Kõik kristlased pole üldse ühel meelel selles, et "kind" veeuputuseloos tähendab liiki, pigem on tegemist perekonna või muu taolise üksusega, sest kõikide liikide mahtumist laeva on tõepoolest raske seletada. Kui "kind" ei ole liik, siis järelikult pärast uputust pidid liigid sellest lahknema, oma tüübi piires.

Pealegi, uute liikide teket ON jälgitud ka tänapäeval, ja mitte vähe. Peamiselt taimede puhul polüploidiseerumise tagajärjel, aga ka putukatel ja teistel loomadel. Seega milleks seda eitada? Mingit vastuolu Jumala sõnaga siin ju ei ole.

Kui Piibel ütleks selgelt: mingi evolutsioon ei ole võimalik!, vat siis oleks bioteadused vastuolus Piibliga. Piibel aga ei ütle ju nii, vähemalt minu teadmist mööda.
Heiks
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 193

Elu läheb edasi...

« Vasta #7 on: 05.03.2005, kell 10:28 »

Olen siin foorumis oma mõtet juba ka väljendanud, aga kordan üle. Piibel EI räägi midagi evolutsiooni poolt ega vastu. Piibel seletab MIKS on asjad loodud mitte KUIDAS on asjad loodud.
Piibel ütleb selgelt ära paar olulist fakti.
1. Jumal on kõige elu Looja ja autor.
2. Inimene on Jumala looming, mitte ahvist arenenud.

Kuidas liigid on kohastunud jne ei puutu asjasse. Mikroevolutsiooniga pole kellelgi probleeme. Makroevolutsioon seletab inimese põlvnemist ahvist, ahv omakorda kahepaiksetest jne kuni täiesti juhusliku orgaanilise aine tekkeni, mille tulemusena täiesti juhuslikult tekkisid esimesed elusad organismid. Sellega Piibel ja enamik kristlasi nõus ei ole. Ja seda pole ka ükski teadlane suutnud tõestada ega ümber lükata.
Et terminid oleksid paigas ja teaksime kus on meie alus, millest peaksime edasistes vaidlustes lähtuma.
Heiks
maq
Foorumi admin
Tegija

Vastust: 589

Jumal on armastus!

« Vasta #8 on: 05.03.2005, kell 13:42 »

kivikas sõnastik annab sõna "kind" vasteks eestikeeles siiski "liik" ju... ET väidab, et elu tekkis maal juhuslikult, juhulskikke asjaolude kokkusattumise. Ja kõik arenes juhuslikult. Et kõik hakkas pihta ainuraksest olendist. See, aga ei lähe üldsegi kokku piibli loomislooga ju...

Igale asjale on määratud aeg, ja aeg on igal tegevusel taeva all...  aeg rebida ja aeg õmmelda, aeg vaikida ja aeg rääkida; aeg armastada ja aeg vihata, aeg sõjal ja aeg rahul!
Kog 3:1-8
Kivikas
Edasijõudnu

Oot ma mõtlen veel...

« Vasta #9 on: 05.03.2005, kell 13:56 »

Sõnastik annab "kind" kohta: liik, sort, klass, laad, sugu ja  veel terve rea tähendusi. Miks peaks selle kindlasti just liigiks tõlkima?

Tegelikult see pole oluline, sest probleem seisneb vaid tõlkimises. Kuidas on asja nimetatud Piibli originaalkeeles?
On selles keeles üldse mõistet "liik" tänapäevases tähenduses?

Piibel ütleb vaid väga lühidalt, et Jumal lõi loomad ja taimed. Kuidas ta täpselt lõi ja millised elusolendid ta lõi, ei ole öeldud. Loomine ei pruugi tingimata tähendada seda, et Jumal viipas käega ja äkitselt tekkisid kõik kaasaegsed organismid. Seetõttu on siin ET-le ruumi piisavalt. Minu arvates.

Kogu probleem seisab ainult selle taga, et kas Piiblit tuleb lugeda sõna-sõnalt või mitte. Enamik kristlasi ei loe Piiblit sõna-sõnalt ja ei näe seetõttu teaduse ja usu vahel mingeid vastuolusid.
maq
Foorumi admin
Tegija

Vastust: 589

Jumal on armastus!

« Vasta #10 on: 05.03.2005, kell 14:03 »

Eestikeelne piibel räägib ka minu teada liigist siiski sealkohas.  
Piibel räägib ka, et jumal lõi inimese valmis kujul. Mitte ei öelnud ahvile,et saa inimeseks nüüd. Küsimus polegi teaduse ja usu vastuoludes vaid lihtsalt ET on minu meelest üks kummaline ja tõestamatta asi. Miks muidu on ta ikka teooria?

Igale asjale on määratud aeg, ja aeg on igal tegevusel taeva all...  aeg rebida ja aeg õmmelda, aeg vaikida ja aeg rääkida; aeg armastada ja aeg vihata, aeg sõjal ja aeg rahul!
Kog 3:1-8
Kivikas
Edasijõudnu

Oot ma mõtlen veel...

« Vasta #11 on: 05.03.2005, kell 14:42 »

Ka "liigil" on eesti keeles mitmeid tähendusi. See ei pruugi tähedada konkreetselt liiki selles mõistes, mis on bioloogias. Võrdle näiteks lausega: "seda liiki nähtusi nimetatakse nii ja naa."

Hea küll, jätame inimese esialgu kõrvale ja vaatame loomi-taimi.

Mis "teooriasse" puutub, siis seda sõna tõlgendatakse sageli valesti. Igapäevaelus tähendab sõna teooria mingit oletust, kinnitamata ideed. Teaduses seevastu tähendab sõna "teooria" üldistust, mis seletab teadaolevaid vaatlusandmeid, fakte ja tõendusmaterjali, seob need ühtseks tervikuks ning võimaldab teha oletusi veel uurimata olukordade kohta.

Näiteid teaduslikest teooriatest: gravitatsiooniteooria (ei ole mitte aluseta oletus selle kohta, et võib-olla on olemas gravitatsioon, vaid teaduslik seletus gravitatsiooni esinemisele),  relatiivsusteooria, aerodünaamika teooria jne.

Teadusliku teooria omadused:
a). põhineb suurel hulgal kinnitatud faktidel ja tähelepanekutel,
b). on vastu pidanud suurel hulgal kriitilisi teste, mis oleks võinud teooria ümber lükata,
c). teeb oletusi, mida võib tulevikus ehk kasutada ka teooria enda ümberlükkamiseks,
d). kui uus teooria on loodud vanema asemele, peab ta olema kooskõlas vana teooria eksperimentaalset tõestatud osadega
e). on parim teadaolev selgitus, järgides parsimoonia printsiipi. Lühidalt öeldes, see tähendab seda, et ei maksa teha rohkem oletusi, kui on minimaalselt vaja; et lõputust hulgast võimalikest seletustest tuleb valida lihtsaim, st see, mis toob sisse kõige vähem uusi mõisteid. (Näide - kui noor puu  on pikali, siis seletus, et tuul või mõni loom lükkas ta ümber, toob sisse vähem uusi mõisteid kui seletus, et süüdi on tulnukad kosmoselaevaga.)

Mis see kõik evolutsiooni puutub? Aga sellepärast, et ET vastab kõikidele eespool toodud punktidele. Siinkohal ma tahaksin juhtida tähelepanu asjaolule, et ET ei ole üldse nii vähe tõestatud, nagu seda lasevad paista erapoolikud kreatsionistlikud raamatud ja veebilehed. Olles vastavat teemat huviga uurinud, pean kurvastusega nentima, et kahjuks toovad sellised allikad rikkalikult evolutsioonivastaseid argumente, mille suudaks tegelikult ümber lükata iga bioloogiatudeng - lihtsalt rõhutakse inimeste puudulikele teadmistele evolutsiooni kohta. Selline ebaaus lähenemine ei ole minu meelest kristlasele kohane ja kahjustab religiooni mainet.

Ma ei tahaks siinkohal laskuda pikka debatti ET poolt- ja vastuargumentide kohta, sest ma saan väga hästi aru, et selline teema ei ole siin foorumis eriti teretulnud, kuna seda võidakse samastada mingisuguse "ateistliku pimestustööga". Kui kellegil soovi ja huvi, võib seda arutada kuskil mujal.

Tahtsin lihtsalt mainida, et ET omab piisavalt tõestust, ja seetõttu tuleb siiski leida viis, kuidas selline Piibli ja teaduse vaheline vastuolu ületada. Ja mina näen lahendust just selles, et kui mitte lugeda Piiblit sõnasõnalt (st mitte eeldada, et Loomise päevad on 24-tunnised ööpäevad), siis haihtub see vastuolu suuresti üldse ära.

(Alternatiivne seletus, et kõik maailma bioloogid kõikvõimalikest bioloogia harudest on viimase paari sajandi jooksul olnud lollid ning kogu bioloogiateadus on seetõttu vale, on liiga utoopiline, et seda kaaludagi).

Mida arvavad kreatsionismist USA religioossed organisatsioonid?
http://www.ncseweb.org/resources/articles/1028_statements_from_religious_org_12_19_2002.asp
http://www.uwosh.edu/colleges/cols/religion_science_collaboration.htm
Tanel
Külaline

« Vasta #12 on: 05.03.2005, kell 16:46 »

Muideks keegi ei tea täpselt mida tähendas sõna "liik" algtekstis. (lihtsalt vahele)
che
Külaline

« Vasta #13 on: 07.03.2005, kell 09:29 »

Kivikas
Tahtsin teha Sulle komplimendi, et oled rahulikult ja samas tasakaalukalt rääkinud lahti evolutsiooni mehhanisme, selle võimalikke seondumusi kristlusega jne. Olen enamiku asjadega ühel meelel. Aga siiski üks küsimus.

Mulle tundub, et vähemalt osa tänapäeva evolutsiooni populariseerijatest siiski kannab ateistlikku vaimu. võtame näiteks R.Dawkinsi, kes on ka Eesti loodusteadlaste hulgas väga populaarne. Või teine näide, Tiina Tasmuth ütles juba ammu väga õigeid asju Geenivaramu kohta, kuid teda ei kuulatud ning sageli kuulsin tema kohta lausutavat repliiki, et tegemist on kristlasest arstiga ega ta midagi tõsist saagi rääkida.

Ühesõnaga, kuidas Sulle tundub hetkel loodusteaduste poole positsioon (ikka Eesti oludes mõtlen): Kas evolutsiooniteooria kannab endas loodusteadlaste/tudengite/õpetajate seltskonnas endaga kaasas teatud ateistlikku (või materialistlikku) sõnumit või mitte?

Saan aru, et see küsimus nõuab üsna suurt üldistust, kuid äkki on mõne iseloomustava joone tõmbamine võimalik?
Kivikas
Edasijõudnu

Oot ma mõtlen veel...

« Vasta #14 on: 07.03.2005, kell 10:40 »

Tänan
See on huvitav küsimus tõepoolest. Ma ei ole ausalt öeldes küsitlenud oma kolleege-tuttavaid selle koha pealt, kuid senised kogemused näitavad, et mingeid kategoorilisi Jumala eitajaid nende hulgas ei ole. Iga tõsimeelne teadlane saab aru, et ei ole midagi, mis välistaks Jumalat.

Nii et selles suhtes ei ole evolutsiooniteooria kuidagi eriliselt ateistlikum. Loomulikult esineb evolutsioniste, kes on ateistid (nii nagu igal muulgi alal esineb ateiste), kuid see ateism ei ole põhjustatud mitte evolutsiooniteooriast, vaid selle inimese isiklikest tõekspidamistest ja maailmavaatest, ehk siis teisisõnu - kui see inimene ei oleks evolutsionist, siis oleks ta ikkagi ateist. Kahtlen, kas keegi on oma usust loobunud oma teaduslike avastuste tõttu - teadus tegeleb maiste asjadega ning see, kui Jumalat teaduslikesse mudelitesse tegurina sisse ei tooda, ei ole põhjustatud mitte Jumala eitamisest vaid sellest, et Jumala mõju on võimatu kuidagi mõõta või kontrollida.

See ei tähenda aga seda, et teaduse järeldused Piibliga vastuolus oleksid, kui just neid vastuolusid kunstlikult tekitama ja nägema ei hakata. See, kui keegi on kristlik arst, ei täheda, et ta oleks kuidagi vähem usaldusväärne arst kui teised.

Probleemid tekivad siis, kui uskliku teadlase isiklik tõlgendus usuasjadest hakkab segama objektiivse hinnangu andmist vaadeldud nähtustele, ehk siis teisisõnu - selle asemel, et teha faktidest aus järeldus ja kontrollida, kas see ikka tõesti on Piibliga vastuolus või on sellise vastuolu leidmine kunstlik, hakkab ta fakte väänama selleks, et neid sobitada omaenda arusaamisega Piiblist (ma arvan, et ükski kristlane ei eita, et detailsed tõlgendused Piibli kohta on eri inimestel veidikenegi erinevad). Aga just sellised väänamised ongi need, mis tekitavad umbusku teistes, nii ateistidest teadlastes kui ka usklikest teadlastes, kelle tõlgendus usuasjadest ei kattu tema omaga.

Seega olukord, kus väidetakse, et "see on kristlik arst, ega ta ei saagi midagi tõsiselt rääkida", ei ole põhjustatud mitte "ateistlikust teadusest", vaid umbusust, mis on tingitud kogemustest mitteobjektiivsete teadlastega.
Leheküljed: [1] 2 3 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam