Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 23:15
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Kuidas saab üldse uskuda evolutsiooni? « eelmine järgmine »
Leheküljed: 1 [2] 3 | Liigu alla
Autor Teema: Kuidas saab üldse uskuda evolutsiooni?  (Loetud 14965 korda)
jyrka05
Külaline

Re:Kuidas saab üldse uskuda evolutsiooni?
« Vasta #15 on: 07.03.2005, kell 10:57 »

Mina saan sellest asjast nii aru, et on kaks täiesti erinevat asja:
Esiteks evolutsioon, mis on ju küllalt selgelt ka Piibli esimestel lehekülgedel kirjas. Mina küll usun, et Jumal kasutas oma loomistöös ka evolutsiooni. Miks mitte?
Teiseks, aga see nn. evolutsiooni teooria, see on lihtsalt üks uhke inimtarkuse püüd/katse jätta maailma Looja sellest maailma loomisest välja. Ühesõnaga, evolutsiooniteooria on ju maailma loomine ilma Loojata, kus kõigi põhjuste-põhjust - Loojat üldse pole ja kõik ikkagi toimib lihtsalt niisama, täiesti juhuslikult, täiesti ei mitte millestki hakkas midagi tekkima, täiesti ilma algjõuta, ilma algpõhjuseta tekkis ELU. See on ju täielik absurd. Lausa koomiline, aga ometi seda usutakse, sest ei TAHETA MITTE MINGI HINNA EEST USKUDA LOOJASSE.  Miks ometi on see Jumalasse uskumine nii vastuvõtmatu?
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Sugu: Mees
Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

« Vasta #16 on: 08.03.2005, kell 01:36 »

Tsiteeri
Miks ometi on see Jumalasse uskumine nii vastuvõtmatu?

Sest:

Mt.7,13
... lai on tee, mis viib hukatusse, ja palju on neid, kes sealt sisse lähevad.

1.Jh.2,17
Ja maailm kaob ja tema himu; aga kes teeb Jumala tahtmist, püsib igavesti.

Patuelul on ka midagi vahel loteriina massidele pakkuda. Aga Piibel ütleb patu rõõm on üürike ja patt toob palgaks surma! Seega on maailm nagu hulkuv peni, kes hoiab suus lutsutud konti, millest kõhtu ei täida! Ja katsu sa seda konti kätte saada, nad kaitsevad seda oma elu hinnaga. Õnneks on päästja Jeesus kasutamas taktikat, te viskab lihase kondi kõrvale ja siis toimub osade eludes VABANEMINE, et suu ise vajub lahti ja südame-vaimus.loomuses inimene järgneb Looja kutsele!

zorrro
Algaja
**

Vastust: 77

ei ole Noa järglane

« Vasta #17 on: 08.03.2005, kell 18:50 »

Kas on olemas võimalus, et Jumal lõi maailma ja inimese just sarnast meetodit kasutades kui seda kirjeldab evolutsiooniteooria?
Kas evolutsiooniteooria kaudu inimese loomine ei oleks palju õpetlikum ja jumalakartust äratavam kui kohe ja lõplikult valmis loomine? See näitaks hulka keerukamat ja hoomamatumat Jumala olemust ning tema veel suuremat kõikvõimsust ning jätaks Jumalast maha hoopis suurema jälje mida saaks uurida ja pühitseda.

Ära hüüa parem hunti, kohtad säärast, kes ei hooli sinu demagoogiast.
remz04
Algaja
**

Vastust: 70

« Vasta #18 on: 08.03.2005, kell 22:00 »

Sarjas Maailm ja mõnda on juba tykk aega tagasi ilmunud üks raamat nimega "Darwini eksitus" ning kogu raamat lükkab veenvalt kogu selle evolutsiooni jama ümber.....kui inimene on arenenud ahvist, siisk uidas saab inimese jälg olla kivistunud kõrvuti dinosauruse omaga?.. see on vaid üks küsimus mis seal esitatakse....soovitan lugeda...on hea vaielda mõne evolutsiooni pooldajaga, kui sul on ka endal mõni trump varuks Wink

kannatuse ootamine on valusam, kui kannatus ise...
maq
Foorumi admin
Tegija

Vastust: 589

Jumal on armastus!

« Vasta #19 on: 08.03.2005, kell 22:53 »

Kas on olemas võimalus, et Jumal lõi maailma ja inimese just sarnast meetodit kasutades kui seda kirjeldab evolutsiooniteooria?
Kas evolutsiooniteooria kaudu inimese loomine ei oleks palju õpetlikum ja jumalakartust äratavam kui kohe ja lõplikult valmis loomine? See näitaks hulka keerukamat ja hoomamatumat Jumala olemust ning tema veel suuremat kõikvõimsust ning jätaks Jumalast maha hoopis suurema jälje mida saaks uurida ja pühitseda.

Ma tõesti ei usu, et Jumal inimest luues laskis tal ahvist areneda. Ja veelvähem kipun uskuma seda, et Jumal lõi kogumaailma lastes sel juhuslikult areneda...

Igale asjale on määratud aeg, ja aeg on igal tegevusel taeva all...  aeg rebida ja aeg õmmelda, aeg vaikida ja aeg rääkida; aeg armastada ja aeg vihata, aeg sõjal ja aeg rahul!
Kog 3:1-8
Ats
Uustulnuk
*

Vastust: 22

Oot ma mõtlen veel...

« Vasta #20 on: 09.03.2005, kell 00:23 »

Tsiteeri
Ma tõesti ei usu, et Jumal inimest luues laskis tal ahvist areneda. Ja veelvähem kipun uskuma seda, et Jumal lõi kogumaailma lastes sel juhuslikult areneda...

Kas mulle ainult tundub või mag tõesti kahtleb jumala võimes maailma arengut kontrollida.

Aritmeetiline keskmine, mis on saadud isegi väga suurest arvust mittekompetentsete inimeste arvamustest, ei anna teile olukorrast tõest teavet...
RICHARD PHILLIPS FEYNMAN
maq
Foorumi admin
Tegija

Vastust: 589

Jumal on armastus!

« Vasta #21 on: 09.03.2005, kell 01:07 »

Ma ei kahtle Jumalas ega tema võimetes. Kui arvan lihtsalt, et Jumal ei jätaks pelgalt  juhuse hooleks midagi oma plaanis.

Igale asjale on määratud aeg, ja aeg on igal tegevusel taeva all...  aeg rebida ja aeg õmmelda, aeg vaikida ja aeg rääkida; aeg armastada ja aeg vihata, aeg sõjal ja aeg rahul!
Kog 3:1-8
Kivikas
Edasijõudnu

Vastust: 105

Oot ma mõtlen veel...

« Vasta #22 on: 09.03.2005, kell 08:55 »

Sarjas Maailm ja mõnda on juba tykk aega tagasi ilmunud üks raamat nimega "Darwini eksitus" ning kogu raamat lükkab veenvalt kogu selle evolutsiooni jama ümber.....kui inimene on arenenud ahvist, siisk uidas saab inimese jälg olla kivistunud kõrvuti dinosauruse omaga?.. see on vaid üks küsimus mis seal esitatakse....soovitan lugeda...on hea vaielda mõne evolutsiooni pooldajaga, kui sul on ka endal mõni trump varuks Wink

Vaata, siin ongi tegemist sellega, millele ma olen püüdnud juba korduvalt tähelepanu juhtida - ärge võtke puhta kullana igat esimest ettejuhtuvat sellist raamatut.
Selles raamatus toodud väited suudab ümber lükata iga bioloogiatudeng. Keegi luges kokku, et see raamat sisaldab üle 400 faktivea. Sellistel raamatutel on üks puudus - nimelt nad on ehitatud üles eeldusele, et lugejal on puudulikud teadmised teema kohta.

Olete kriitilised teaduse suhtes - väga hea. Aga miks minetada kriitikameel täielikult selliste raamatute suhtes? See, et sellistes raamatutes toodud väited paistavad Piibliga kokku minevat, ei tähenda, et kõike sellises raamatus toodut peab pimesi tõe pähe võtma. Objektiivse pildi saamiseks tuleb pärast selliste raamatute lugemist omakorda uurida, mida teadlased selle asja kohta ütlevad.

Näiteks see inimese jalajälg koos dinosauruse omaga: see on juba ammuilma vääraks tunnistatud, jälje omanikuks on vastuvaidlematult kolmevarbaline dinosaurus, mida on jälgedest selgelt näha. Probleem oli selles, et jäljed olid osaliselt täitunud sekundaarse settega, mis varjutas osa struktuure, kuid õhu käes hakkas see sekundaarne sete värvi muutma, ning originaalne jälje kuju tuli eriti ilmekalt esile. Pealegi on need jäljed ikkagi palju suuremad kui inimese omad.
See, et tegemist ei ole inimese jalajäljega, on nii ilmselge, et isegi enamus kreatsioniste on selle väite juba ammuilma prügikasti visanud. Millegipärast osa neist aga siiski levitab seda ikka edasi.

Kui sul on huvi, siis olen nõus sinuga seda "Darwini eksitust" lähemalt arutama, aga mitte siin foorumis, sest siin ei ole selline teema teretulnud ja tekitaks ainult pahameelt.

Tsiteeri
Ma ei kahtle Jumalas ega tema võimetes. Kui arvan lihtsalt, et Jumal ei jätaks pelgalt  juhuse hooleks midagi oma plaanis.

Aga äkki see ei olnudki juhus, vaid Jumal on ikka siin-seal asjade käiku enda soovitud tulemuse suunas juhtinud? Näiteks need "juhuslikud mutatsioonid" on hoopis Jumala kätetöö?
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #23 on: 10.03.2005, kell 12:17 »

Tsiteeri
Sarjas Maailm ja mõnda on juba tykk aega tagasi ilmunud üks raamat nimega "Darwini eksitus" ning kogu raamat lükkab veenvalt kogu selle evolutsiooni jama ümber.....kui inimene on arenenud ahvist, siisk uidas saab inimese jälg olla kivistunud kõrvuti dinosauruse omaga?.. see on vaid üks küsimus mis seal esitatakse....soovitan lugeda...on hea vaielda mõne evolutsiooni pooldajaga, kui sul on ka endal mõni trump varuks  

Siin ju enamus proffessoreid ei tunnista seda raamatut, kusjuures tahaks nähe 1 kasvõi 1 meest, kes suudaks ümber lükata seal raamatus olevad teooriad Tongue

Kivikas on siin kõva lärmama ja teaduslike loosungeid loopima aga tema jutt selle raamatu valguses on nagu mingi LAILIN!

Kivikas, mine loe seda raamatut ja arene veid!

Kivikas
Edasijõudnu

Oot ma mõtlen veel...

« Vasta #24 on: 10.03.2005, kell 14:32 »

Kulla Crusoe, ma olen juba ammuilma lugenud läbi nii selle kui ka hunniku teisi sarnaseid raamatuid, kahjuks sellises koguses faktivigu sisaldav kirjandus ei sobi arvamuse kujundamiseks mitte kellelegi, ei evolutsionistile ega kristlasele.

Kui soovid näha inimesi, kes selles raamatus toodud teooriaid ümber lükata suudavad, siis võta kuuehõlmast kinni esimesel ettejuhtuval bioloogil. Suudan seda isegi teha. Sellised raamatud on kirjutatud just nendele inimestele, kes teema kohta suurt midagi ei tea ja usaldavad iga sõna, mis selles toodud on, eriti kui see nende enda usuga kokku kipub minema. Samas igaüks, kes veidigi sügavamalt asja on õppinud, märkab neid vigu silmapilkselt.

Selliste raamatute autorid ei paista aru saavat, et nad kahjustavad terve religiooni mainet. See, kui kristlane Piiblit kui Jumala sõna usub, on mõistetav, aga see, kui ilma igasuguse kriitikata usutakse iga sellistes raamatutes toodud sõna  lihtsalt sellepärast, et seal toodud jutt paistab Piibliga kokku minevat, on siiski veider, eriti kui seda teevad inimesed, kes samal ajal teaduse iga sõna suhtes on ülikriitiliselt meelestatud.

Küsimus, mis siinkohal üles kerkib: kas kristlust tohib propageerida valesid levitades, fakte väänates ja vassides, nagu seda teevad selliste raamatute autorid? Minu arvates kindlasti mitte. Kui Jumala sõna on tõde, siis seda levitada tuleb ka ainult tõe abil, millest need raamatud on aga väga kaugel. Seetõttu soovitan kõikidele kristlastele rohkem kriitikameelt kõige suhtes, mis ei ole Jumala sõna (see raamat kaasa arvatud).

Minu enda eesmärk muide ei ole lärmamine ja teaduslike loosungitega lehvitamine, vaid lahenduse otsimine Piibli ja teaduse vahelisele näivale (!) vastuolule. Teaduse eitamine ei ole kindlasti lahendus.
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #25 on: 11.03.2005, kell 00:28 »

Kulla Crusoe, ma olen juba ammuilma lugenud läbi nii selle kui ka hunniku teisi sarnaseid raamatuid, kahjuks sellises koguses faktivigu sisaldav kirjandus ei sobi arvamuse kujundamiseks mitte kellelegi, ei evolutsionistile ega kristlasele.

Ja teooriat ja HÜPOTEESID mida sa usud on ilma ühegi faktiveata - eriti evolutsiooniteooria! Heldene aeg! GIVE ME BRAKE!

Kui soovid näha inimesi, kes selles raamatus toodud teooriaid ümber lükata suudavad, siis võta kuuehõlmast kinni esimesel ettejuhtuval bioloogil. Suudan seda isegi teha.

Mida sa suudaks. Mida suvaline biloog suudaks. Esitada vastu TEOORIA ja HÜPOTEESI ja ei midagi enam! Sa oled oma teadusega täiesti segi! Teadus ei suuda tõestada KÕIKE! Need on vaid teooriad ja hüpoteesid millesse sa usud, mis puudutab evolutsiooni!

Selliste raamatute autorid ei paista aru saavat, et nad kahjustavad terve religiooni mainet. See, kui kristlane Piiblit kui Jumala sõna usub, on mõistetav, aga see, kui ilma igasuguse kriitikata usutakse iga sellistes raamatutes toodud sõna  lihtsalt sellepärast, et seal toodud jutt paistab Piibliga kokku minevat, on siiski veider, eriti kui seda teevad inimesed, kes samal ajal teaduse iga sõna suhtes on ülikriitiliselt meelestatud.

Selle raaamtu autor pigem toestus piibli veeuputusteeoriale jms. ja tema raamatu kirjutamise põhjus ei olnud kristluse propageerimine vaid oma vastakate teooriate teatavakstegemine VALET uskuvale teadusmaailmale! Ma tõsiselt kahtlen, kas sa oled lugenud seda raamatut, vist mitte!

Minu enda eesmärk muide ei ole lärmamine ja teaduslike loosungitega lehvitamine, vaid lahenduse otsimine Piibli ja teaduse vahelisele näivale (!) vastuolule. Teaduse eitamine ei ole kindlasti lahendus.

Ma ei ole senini suutnud aru saada, mida sa:

- oma postitustega taotled
- miks on negatiivne alatoon sul algusest peale mille iganes vastu siin on räägitud
- miks vaatad ülalt all ja arvad et need TEOORIAD on faktitõde

Ma võin sulle otse öelda, et uskuda sajandite suurimasse valesse (evolutsiooniteooriasse) EI PEA OLEMA HARITUD!!! Mind ennast häirivad kõik kes lähevad vahtu mingite teooriate ja hüpoteeside kaitsmisel, eriti on see kivi evolutsionistide kapsaaeda!

Kivikas
Edasijõudnu

Oot ma mõtlen veel...

« Vasta #26 on: 11.03.2005, kell 01:40 »

Ja teooriat ja HÜPOTEESID mida sa usud on ilma ühegi faktiveata - eriti evolutsiooniteooria! Heldene aeg! GIVE ME BRAKE!

Ühe bioloogia alal võhikliku autori poolt kirjutatud "Darwini eksitus" miljonite teadlaste poolt läbi sajandite uuritud teadusliku teooria vastu. Üle 400 faktivea, mida see raamat sisaldab, on siiski veidi paljuvõitu, kas pole?

Juhin tähelepanu sellele, et FAKT jääb alati faktiks, sõltumata sellest, kas seda vaatleb evolutsionist või kreatsionist. ET ise võib olla tõlgendus, kuid FAKTID ei muutu. Ja just faktivead on need, mida see raamat täis on. Faktivigadele püstitatud teooriad on aga puhas õhk.

Tsiteeri
Mida sa suudaks. Mida suvaline biloog suudaks. Esitada vastu TEOORIA ja HÜPOTEESI ja ei midagi enam!

Lükata ümber ilmsed valed ja väärarusaamad, mis seal raamatus on toodud. Evolutsiooniteooriat ei olegi vaja vastu pakkuda, piisab faktivigade mainimisest, mida see raamat täis on. Isegi evolutsiooni mitteuskuv kristlane võiks siiski faktivigadest kubisevaid tekste mitte oma usu kinnitamiseks kasutada.

Tsiteeri
Sa oled oma teadusega täiesti segi! Teadus ei suuda tõestada KÕIKE! Need on vaid teooriad ja hüpoteesid millesse sa usud, mis puudutab evolutsiooni!

Minu katsed sulle seletada, mis asi on "teaduslik teooria", on seni liiva jooksnud. Sa kasutad sõna "teooria" kogu aeg igapäevases tähenduses, mis ei ole täpselt sama, mida see sõna teaduses tähendab. Aga see selleks.

Teadus ei suuda seletada KÕIKE, aga "Darwini eksituse" faktivead suudab ta küll ümber lükata. Selleks ei pea isegi teadlane olema, et neid märgata. Evolutsioon ei puutu üldse asjassegi.

Tsiteeri
Selle raaamtu autor pigem toestus piibli veeuputusteeoriale jms. ja tema raamatu kirjutamise põhjus ei olnud kristluse propageerimine vaid oma vastakate teooriate teatavakstegemine VALET uskuvale teadusmaailmale!

Tema eesmärgid võivad olla üllad, aga faktivigade rohkus teeb ta raamatu kahjuks väärtusetuks. Selliste tekstidega küll teadust ümber ei saa lükata, pigem teeb ta korvamatut kahju kristluse mainele.

Miks sa nii innukalt otsid vigu teadlaste töödest, samal ajal  uskudes, et sinu poolt kiidetud autorid on kõik ilmeksimatud nagu Jumal? "Darwini eksitus" ei ole Piibel, mida võib 100% eksimatuks pidada. See, kas sa usud evolutsiooni või kreatsionismi, ei puutu üldse antud juhul asjasse.

Tsiteeri
Ma ei ole senini suutnud aru saada, mida sa:
- oma postitustega taotled

Otsida lahendust Piibli ja teaduse vahelisele näivale vastuolule ning juhtida tähelepanu vigadele, sest ka kristlased on inimesed ja ka nemad teevad kohati vigu, ning "kus viga näed laita, seal tule ja aita", nagu ütleb vanasõna.

Antud juhul: Inimene mainis, et on selline raamat, nagu "Darwini eksitus", mina juhtisin sõbralikult ta tähelepanu sellele, et see raamat sisaldab vigu, et ta teaks, et kõike seal raamatus ei maksa puhta kullana võtta. Selle asemel, et tunda huvi, milliseid vigu see raamat sisaldab, hakkasid sina seda kaitsma, nagu oleks see ilmeksimatu Piibel. Miks?

Tsiteeri
- miks on negatiivne alatoon sul algusest peale mille iganes vastu siin on räägitud

Mul ei ole mingit negatiivset alatooni, vastupidi, ma olen väga positiivselt meelestatud. Olen siit foorumist palju huvitavat ja kasulikku teada saanud. Oleks tore, kui sinagi minus ja minu postides vaenlast ei näeks, vaid abilist, kelle abil likvideerida mõned väikesed väärarusaamad looduse kohta, sest ka kristlane on inimene ja ka kristlane ei ole seega ilmeksimatu. Kas sina, Crusoe, pead end ilmeksimatuks?

Tsiteeri
- miks vaatad ülalt all ja arvad et need TEOORIAD on faktitõde

Ma ei vaata kellelegi ülalt alla ja ei arva, et teadus on eksimatu. Ma ainult juhin tähelepanu vigadele, nii nagu sinagi teiste vigadele tähelepanu juhid. Ei maksa mind vaenlaseks pidada ainult seetõttu, et mul bioloogias juhtub põhjalik haridus olema.

Millegipärast ma arvan, et peale sinu ei pea ükski teine foorumlane mind vaenlaseks.

Tsiteeri
Ma võin sulle otse öelda, et uskuda sajandite suurimasse valesse (evolutsiooniteooriasse) EI PEA OLEMA HARITUD!!!

Kindlasti peab aga olema vastaval alal haritud selleks, et evolutsiooniteooriat asjalikult kritiseerida, sest kui sa võtad "Darwini eksituse" taolised faktivigadega raamatud ja lähed neid kuskil debatil kasutama, siis kaotad sa debati kolme minutiga. Debatil ei tohi faktivigu endale lubada. Mitte ühtegi.

Tsiteeri
Mind ennast häirivad kõik kes lähevad vahtu mingite teooriate ja hüpoteeside kaitsmisel, eriti on see kivi evolutsionistide kapsaaeda!

Antud juhul ei ole tegemist mitte küsimusega evolutsioon versus kreatsionism, vaid probleem seisneb hoopis selles, et kuigi "Darwini eksituse" autor tegi kena katse ET-d kritiseerida, sisaldab tema töö paraku liiga palju vigu ja väärarusaamu, et seda saaks 100% tõena võtta.

Sa võid kreatsionismi uskuda, kuid "Darwini eksitust" ära 100% puhta kullana võta - see on minu postituse mõte. Miks see sinus nii suurt vastuseisu tekitab? Sinu usk kreatsionismi põhineb ju Piiblil, mitte "Darwini eksitusel"?
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #27 on: 11.03.2005, kell 11:20 »

Evolutsiooniteooria ei ole FAKT! See on nagu ta nimigi ütleb teooria ja pelgalt hüpotees. Mitte millegagi ei saa seda tõestada! kas jõudis kohale?

Irvitad selle raamatu üle ja rõhud mingitele mijonitele teadlastele. Kulla mees tänapäeva teadlased on vaikselt (kuna see ei ole populaarne seda tehes) evolutsiooniteooriat ajaloo ebaõnnestumiste prügikasti viskamas. Su miljonid ja kõik teadlased on paljas luulu ja tõsine faktiviga, mis jälitab sind juba ammu! Tuhanded bioloogid, füüsikud, geoloogid üle maailma usuvad loomislugu ja EI NÕUSTU evolutsiooniteooriaga! Sa on sulle üllatuseks aga internetist leiab tuhandeid lehekesi, suur osa neid nendesamade teadlaste tehtud, mis räägivad ja lükkavad su lausvale ümber - et maailmas kõik teadlased usuvad evolutsiooni! Sa tõesti tõsiselt jahud!

Püüad siin materdada ja maha teha evolutsioonivastaseid aga see jätab pigem abitu ja meeletuse märgi kaitsta, midagi - mida ei ole võimalik kaitsta!

Kivikas
Edasijõudnu

Oot ma mõtlen veel...

« Vasta #28 on: 11.03.2005, kell 12:41 »

Ma ei irvita millegi üle, vaid konstateerin fakti, et igat kreatsionistlikku raamatut ei saa puhta kullana võtta. Kui kreatsionistid tahavad oma ideid edukamalt levitada, tuleb alustada faktivigade väljarookimisest sellistest raamatutest. Kuniks faktivead kreatsionistlikus kirjanduses püsivad, püsib ET ka kindlalt oma troonil.

Need teadlased, keda sa mainid, on nn ranged kreatsionistid, kes on sinuga samal seisukohal ning on seetõttu nõus ka faktivigasid ignoreerima, kui sellega õnnestub oma usku kinnitada. Ning neil on üks oluline puudus teadlastega võrreldes - nimelt nad ei taha kuulda kõige vähimatki kriitikat oma tööde suhtes. See hävitab silmapilkselt nende usaldusväärsuse. Kuid neid ei ole üldse nii palju kui sa ette kujutad. Ning teema suhtes kompetentseid inimesi - biolooge - on nende hulgas hoopis kaduvväike osa. Neid internetis olevaid lehekesi olen ma lugenud suures koguses ja ikka ja jälle korduvad nendes samad faktivead. Omaenda vigade järjekindel eitamine ongi põhjuseks, miks sellistest "teadlastest" suurt midagi ei peeta.

Pealegi, sinu arvamus, et teadlased järjest ET hülgavad, ei pärine ka kuskilt mujalt kui nendestsamadest kreatsionismiallikatest. Tegelikkus on siiski päris tublisti teistsugune.

Evolutsiooniteooria loomulikult ei ole fakt. Evolutsioon ise on fakt. Teooria ainult seletab seda. Ja vähemalt mikroevolutsiooni tunnistad sa isegi, olen kindel. Ning palun tee endale ometi ükskord selgeks, mis asi on "teaduslik teooria", sest öelda mingi asja kohta, et see on "teaduslik teooria", tähendab automaatselt seda asja tunnustada, kuna väljend "teaduslik teooria" iseenesest juba viitabki sellele, et asi on tõestatud. "Teaduslik teooria" tähendab hoopis midagi muud kui sõna "teooria" igapäevane tähendus, suudad sa sellest aru saada?

Miks süüdistad sa teadust selles, kui see mõnikord vigu teeb, kuigi teadus parandab oma vead ja lõpetab vigaste väidete kasutamise, samal ajal kui kreatsionistid südamerahuga vigu teevad ja isegi nende vigade ilmsikstulekul ei lõpeta nende levitamist? Vead on andestatavad, vigade ignoreerimine ja nende edasi levitamine mitte.

Ok, elame-näeme. ET-d, selle tagamaid, probleeme, seniseid vastuargumente, senise kriitika taset, ja avastusi tundes võin välja panna kasvõi miljoni kroonise kihlveo, et kui kreatsionistid millegi senisest paremaga välja ei tule, siis seisab ET ka saja aasta pärast. Seda enam, et mingit vastuolu Piibliga selles ei ole, kui seda vastuolu kunstlikult tekitama ei hakka.
zorrro
Algaja
**

Vastust: 77

ei ole Noa järglane

« Vasta #29 on: 14.03.2005, kell 14:11 »

Kui oled natuke midagi kuulnud kaose teooriast, siis sealt selgub (muide ateistide teaduse põhjal) vägagi selgelt, et juhuslik ei pruugi olla üldse sisuliselt ja lõplikult juhuslik kuigi ta seda esmapilgul võib tunduda.
Kui Jumal on kõikvõimas siis on ju ka juhuslikult juhtunud asi Jumala tahte tõttu juhtunud. Seda viimast tead ja pead sa tõeks ju isegi.
Nii et küsimus on selles, kuidas tõlgendata mõistet "juhuslik"?

Ära hüüa parem hunti, kohtad säärast, kes ei hooli sinu demagoogiast.
Leheküljed: 1 [2] 3 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam