Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 10:24
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Kuidas saab üldse uskuda evolutsiooni? « eelmine järgmine »
Leheküljed: 1 2 [3] | Liigu alla
Autor Teema: Kuidas saab üldse uskuda evolutsiooni?  (Loetud 14978 korda)
Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Vastus: Kuidas saab üldse uskuda evolutsiooni?
« Vasta #30 on: 21.10.2011, kell 00:46 »

Evulutsioon? - Või äkki hoopis Looja poolt sisse programeeritud kohanemis võime?
Olen siin foorumis uus kasutaja/lugeja. Olen seadnud eesmärgiks kõik teemad, mida käsitletakse põhjalikult läbi uurida, nii need mis mulle huvitavad tunduvad kui ka need mis ebahuvitavad tunduvad. Vägisi on silma hakanud evolutsiooni küsimuste arutelu, mis kohakuti läheb tuliseks vaidluseks. Ühest küljest võiks tulist vaidlust pidada sobimatuks kristlaste juures, aga igal kepil on kaks otsa ja igal medalil kaks poolt. Positiivne külg sellise tulisuse juures on see, et vendadel ja õdedel on usk, veendumus ja seisukoht - see on väga positiivne tunnus, näitab leiguse puudumist ja teadmiste janu. Kahjuks paljudel puudub omadus/oskus üldse mingiski asjas seisukohta võtta.
Tekstidest on märgata olnud, et nii mõnigi on kellegi peale solvunud või haavata saanud - suurepärane võimalus õppida andestamist ja lihvida suhtlemisoskust.
Kui mõni arutelu mingis küsimuses kasvab vaidluseks, siis see polegi nii halb, sest see kinnistab pigem meie veendumusi ja aitab meil püsida tulistena.
Teemade käsitlemisel pidage lihtsalt meeles, et te suhtlete oma armastatud venna või õega, Jumala lapseks jääb ta ka siis kui tema veendumus ei klapi alati teie omaga ja meie ISA armastab meid ikkagi võrdselt - ma väga ei usu, et ISA-l on nö. lemmiklapsi.
Evolutsiooniteooria üle liigne vaidlemine võib, aga saada meile komistuskiviks hoopis mõnes teises vallas, näiteks ligimese kohtlemises, vihastumises, ebaviisakuses, jne... - usun et selle üle tasub mõelda kelle huvides see on, et me oma vennale või õele halvasti ütleme.
Ma ise olen kristlane, ma ei oskagi öelda mitu Piiblit olen kasutamiskõlbmatuks lugenud, olen ka inimene kes tegeleb loodusharidusega nii pedakoogilises kui andrakoogileses vallas, tegelen ka keskkonnahariduse suundade kujundamisega, mul on oma arvamus loomise ja evulutsiooni kohta, aga seda ma ei avalda sest see võiks kedagi häirida, pahandada, tekitada kõhklusi. Loomisteooria pooldajatele avaldan saladuse, et ma ei usu inimese arenemist ahvist. Evulutsiooniteooria pooldajatele avaldan saladuse, et usun šimpansid, gorillad, orangutangid olevat hominiidid, meile lähedased liigid.
Lugedes mõttevahetusi loomise ja evolutsiooni teemadel võin öelda, et üsna tihti oleks pidanud sõna evulutsioon asemel kasutama sõna kohanemine. Loodus töötab tegelikult väga lihtsalt: kohane või sure. Kas selle valiku mõtles välja Jumal või Saatan - ma ei tea. Selge on see, et Jumal on elu andja, Saatan aga on toonud surma siia maailma. Usun et Jumal on kõigisse pannud sisse võime kohaneda, areneda, õppida. Nüüd kui oma teksti lõpetan, asun ma palvesse, paluda kavatsen ainult ühte asja endale: tarkust - muud mul vaja pole.
Olge õnnistatud!!! 
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Leheküljed: 1 2 [3] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam